Парламенту пропонують удосконалити порядок прийняття спадщини — PRAVO.UA Парламенту пропонують удосконалити порядок прийняття спадщини — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламенту пропонують удосконалити порядок прийняття спадщини

Парламенту пропонують удосконалити порядок прийняття спадщини

  • 02.06.2023 16:58

Комітет з питань правової політики прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проєкти законів про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини (реєстр. № 9287) та про внесення змін до Цивільного кодексу щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини (реєстр. № 9288).

Ці законопроєкти спрямовані на вдосконалення правового регулювання в частині забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Законопроєктом № 9287 пропонується внесення змін до Законів України «Про нотаріат» і «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», згідно з якими передбачається правовий механізм врегулювання правовідносин щодо місця відкриття спадщини, строків прийняття спадщини на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, відповідно до положень, які містяться в основному законодавчому акті — Цивільному кодексі України.

Змінами до Цивільного кодексу України передбачається визначити, що за загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання його невідоме або зареєстроване за кордоном, місцем відкриття спадщини є місце розташування нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна — місце розташування основної частини рухомого майна. Крім того, передбачається правовий механізм оформлення спадкових прав у період дії в Україні воєнного чи надзвичайного стану.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA