Парламент ухвалив закон щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів — PRAVO.UA Парламент ухвалив закон щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент ухвалив закон щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів

Парламент ухвалив закон щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів

  • 11.12.2023 16:21

9 грудня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (№ 5420). Про це повідомляє парламентський портал.

Вказаним законом вносяться зміни до статей 201 («Контрабанда культурних цінностей та зброї») та 2011 («Контрабанда лісоматеріалів та цінних порід дерев») Кримінального кодексу України та доповнюється Кодекс новими статтями 201(«Контрабанда товарів»), 2014 («Контрабанда підакцизних товарів»), якими встановлюється кримінальна відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів.

Законом запроваджуються пороги, з яких настає кримінальна відповідальність:

  • за статтею 201(«Контрабанда товарів») – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди перевищує 6 710 000 грн і більше, у великому розмірі – 26 840 000 грн і більше;
  • за статтею 2014(«Контрабанда підакцизних товарів») – вчинена у значному розмірі, якщо загальна вартість предметів контрабанди (крім електричної енергії) перевищує 1 006 500 грн і більше, у великому розмірі – 2 013 000 грн і більше.

Також вносяться зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, якими слідчі органів безпеки позбавляються права проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, передбачених статтею 2011 Кримінального кодексу України, а детективи органів Бюро економічної безпеки України наділяються повноваженнями щодо проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, передбачених статтями 2011, 2013, 2014 Кримінального кодексу України.

Водночас визначається, що досудове розслідування злочинів, передбачених статтею 2011 Кримінального кодексу України, відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня набрання чинності цим законом, продовжують здійснювати слідчі органів безпеки.

З огляду на заплановане на 2024 рік реформування Бюро економічної безпеки України, а також враховуючи пропозиції Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України, визначено поетапне набрання чинності положеннями зазначеного закону щодо запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів – з 1 січня 2024 року, контрабанду всіх інших товарів – з 1 липня 2024 року.

Прийняття цього закону сприятиме припиненню схем незаконного переміщення товарів, що матиме позитивний вплив на розвиток національної економіки, зокрема в частині збільшення податкових надходжень до державного бюджету України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA