Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт, який запроваджує превентивну реструктуризацію — PRAVO.UA Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт, який запроваджує превентивну реструктуризацію — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт, який запроваджує превентивну реструктуризацію

Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт, який запроваджує превентивну реструктуризацію

  • 10.05.2024 11:49

У четвер, 10 травня, Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації (№ 10143). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.


Чи зацікавлена держава
втрачати кошти
в процедурах банкрутства?


Законопроєкт підтримано 269 голосами народних обранців.
У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що його реалізація забезпечить гармонізацію законодавства України і права ЄС у відповідній сфері правового регулювання та матиме результатом надання доступу економічно активним підприємствам, які мають фінансові труднощі, до дієвих рамок превентивної реструктуризації, що забезпечать можливість продовжувати їхню господарську діяльність.

Автор законопроєкту – заступник голови Комітету Олексій Мовчан – розповів про важливість законопроєкту, який, окрім заходів реструктуризації, визначає захист боржників, а також прописує початок та координацію процедури превентивної реструктуризації, її терміни, механізми спрощення для суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього бізнесу.

«Превентивна реструктуризація потрібна, щоб виявити ризики неплатоспроможності підприємств на ранніх стадіях, коли ситуація ще не критична, та в результаті перешкодити (не допустити) банкрутству», — роз’яснює Олексій Мовчан.

За його словами, бізнес отримає доступ до якісної «шпаргалки», як самостійно скласти дієвий план превентивної реструктуризації, що, своєю чергою, зекономить кошти, оскільки для цього не потрібно буде винаймати групу юристів, фінансистів. Адже європейська директива зобов’язує держави, які імплементують документ, розробити вебпортал запобігання неплатоспроможності. На ньому можна буде знайти інформацію про доступні інструменти раннього виявлення неплатоспроможності, процедурні заходи та плани превентивної реструктуризації, адаптовані до потреб і специфіки мікропідприємництва та малого підприємництва.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA