Оприлюднено текст рішення щодо конституційності закону про мову — PRAVO.UA Оприлюднено текст рішення щодо конституційності закону про мову — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Оприлюднено текст рішення щодо конституційності закону про мову

Оприлюднено текст рішення щодо конституційності закону про мову

  • 16.07.2021 09:01

На сайті Конституційного Суду України опубліковано текст рішення № 1-p/2021, яким Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визнано конституційним.

Рішення було ухвалено 14 липня.

КСУ виснував, що оскільки українська мова – доконечна умова (conditio sine qua non) державності України та її соборності, зазіхання на її юридичний статус як державної на території України порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України.

Кожен громадянин України зобов’язаний володіти українською мовою як мовою свого громадянства. Так само він є вільним у виборі мови або мов для приватного спілкування.

Закон не обмежує вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин (включно з російською), а також не перешкоджає державі сприяти розвиткові мовної самобутності корінних народів і національних меншин України.

Конституційний Суд України констатував, що законодавче врегулювання, метою якого є утверджувати українську мову як державну, захищає також і демократичний лад нашої держави, а дібрані законодавцем засоби в рамках застосованого диференційованого підходу є домірними легітимній меті.

Крім того, закон про мову є юридичним інструментом подолання наслідків тривалого перебування різних частин України в складі інших держав та загального зросійщення України, яке тривало не одне століття під час перебування України в складі спочатку царської Росії, а згодом СРСР.

Загалом закон є належною юридичною основою для запровадження інституційних механізмів, що забезпечують функціонування української мови як державної з можливістю вживати державою заходів підтримчої дії (affirmative action) на користь української мови, не перешкоджаючи розвиткові, використанню й захистові мов національних меншин України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA