Определение Киевского окружного административного суда, которым приостановлено действие указов Президента Украины об усовершенствовании системы админсудов — PRAVO.UA Определение Киевского окружного административного суда, которым приостановлено действие указов Президента Украины об усовершенствовании системы админсудов — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Определение Киевского окружного административного суда, которым приостановлено действие указов Президента Украины об усовершенствовании системы админсудов

Определение Киевского окружного административного суда, которым приостановлено действие указов Президента Украины об усовершенствовании системы админсудов

  • 22.10.2008 11:55

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-1678

УХВАЛА


20 жовтня 2008 рокум. Київ


Суддя Київського окружного адміністративного суду Штогун С.Г. у справі за позовом

Бачуна О.В.

до Президента України, треті особи — Голова Державної судової адміністрації, Міністр юстиції України, Голова Вищого адміністративного суду України

про визнання незаконними та протиправними Указу Президента України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться позов Бачуна О.В. до Президента України, треті особи — Голова Державної судової адміністрації, Міністр юстиції України, Голова Вищого адміністративного суду України, в якому він просить визнати незаконним та протиправним Указ Президента України «Питання мережі та кількісного складу суддів адміністративних судів України» № 922/2008 від 13 жовтня 2008 року.

В забезпечення поданого позову 15 жовтня 2008 року судом були вжиті заходи забезпечення, відповідно до яких суд до розгляду справи по суті: зупинив дію Указу Президента України «Питання мережі та кількісного складу суддів адміністративних судів України» №922/2008 від 13 жовтня 2008 року; заборонив Державній судовій адміністрації України здійснювати повідомлення про початок діяльності Центрального окружного адміністративного суду міста Києва та Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва через загальнодержавні та відповідні місцеві офіційні друковані видання; заборонив вчиняти дії спрямовані на ліквідацію Окружного адміністративного суду м. Києва та утворення Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва.

Позивачем до суду було надане клопотання про зміну позовних вимог та про вжиття додаткових заходів по забезпеченню позову.

Обґрунтовуючи подані клопотання позивач зазначає, що всупереч ухвалі суду Президентом України та Державним реєстратором Печорської районної у місті Києві державної адміністрації здійснюються дії, направлені на утворення Центрального окружного адміністративного суду міста Києва та Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва. Позивач просить залучити до участі у справі Державного реєстратора Печерської районної у місті Києві державної адміністрації та прийняти зміну позовних вимог, а саме: визнати незаконними та протиправними Указів Президента України № 941/2008 від 17 жовтня 2008 року «Про вдосконалення мережі адміністративних судів України» № 942/2008 від 17 жовтня 2008 року «Про переведення суддів», визнати незаконними дії державного реєстратора Печерської районної у м. Києві державної адміністрації щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців записів про проведення державної реєстрації юридичних осіб — Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва та скасувати державну реєстрацію Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва та зобов’язати державного реєстратора Печерської районної у м. Києві державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відповідні записи.

Позивачем також подано до суду заяву про забезпечення адміністративного позову, у якій він просить до вирішення справи по суті: зупинити дію Указів Президента України № 941/2008 від 16 жовтня 2008 року «Про вдосконалення мережі адміністративних судів України» та № 942/2008 від 17 жовтня 2008 року «Про переведення суддів»; заборонити переведення та призначення суддів до Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва; заборонити Державній судовій адміністрації України здійснювати повідомлення про початок діяльності Центрального окружного адміністративного суду міста Києва та Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва через загальнодержавні та відповідні місцеві офіційні друковані видання; заборонити здійснення дій направлених на виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запису про державну реєстрацію Окружного адміністративного суду м. Києва; зупинити дію свідоцтв про державну реєстрацію Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, заборонити здійснення дій направлених на взяття на облік органами статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондами соціального страхування Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, а також заборонити здійснення дій направлених на отримання дозволу на виготовлення печатки та на відкриття розрахункових рахунків вказаних юридичних осіб.

Вивчивши надані матеріали суд вважає, що клопотання про забезпечення позову підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, дії, направлені на утворення Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва заборонені ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2008 року по справі № 2-а-167/08.

16 жовтня 2008 року Президент України видав Указ № 940/2008 «Про визнання таким, що втратив чинність, та відновлення деяких указів Президента України» відповідно до якого Указ Президента № 922 від 13.10.2008 року «Питання мережі та кількісного складу суддів адміністративних судів України» визнано таким, що втратив чинність.

Того ж дня Президент України видав Указ № 941/2008 «Про вдосконалення мережі адміністративних судів України». Також Президент України видав Указ № 942/2008 від 17 жовтня 2008 року «Про переведення суддів», яким перевів деяких суддів до новоутвореного Центрального окружного адміністративного суду м. Києва. Вказаними Указами Президент України частково продублював Указ від 13 жовтня 2008 року № 922/2008 «Питання мережі та кількісного складу суддів адміністративних судів України» та видав його всупереч судової заборони. Дії щодо видання таких Указів є діями, направленими на утворення Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, які заборонені ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2008 року по справі № 2-а-167/08, що є чинною по теперішній час.

Дії щодо проведення державної реєстрації юридичних осіб Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, а є також діями направленими на утворення цих юридичних осіб, проведення подальших дій щодо взяття вказаних юридичних осіб на облік державними органами може призвести до неможливості виконання рішення суду у подальшому та нанесенню істотної шкоди інтересам позивача, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Також заслуговують на увагу доводи позивача щодо очевидної протиправності оскаржуваних актів.

Згідно ч.1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.

Згідно ч. 3, 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб’єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб’єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Адміністративний позов може бути також забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 117, 118 КАС України до вирішення справи по суті суд, –

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі Державного реєстратора Печерської районної у місті Києві державної адміністрації.

Зупинити дію Указів Президента України № 941/2008 від 16 жовтня 2008 року «Про вдосконалення мережі адміністративних судів України» та № 942/2008 від 17 жовтня 2008 року «Про переведення суддів».

Заборонити переведення та призначення суддів до Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва.

Заборонити Державній судовій адміністрації України здійснювати повідомлення про початок діяльності Центрального окружного адміністративного суду міста Києва та Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва через загальнодержавні та відповідні місцеві офіційні друковані видання.

Заборонити здійснення дій направлених на виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запису про державну реєстрацію Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зупинити дію свідоцтв про державну реєстрацію Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, заборонити здійснення дій направлених на взяття на облік органами статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондами соціального страхування Центрального окружного адміністративного суду міста Києва і Лівобережного окружного адміністративного суду міста Києва, а також заборонити здійснення дій направлених на отримання дозволу на виготовлення печатки та на відкриття розрахункових рахунків вказаних юридичних осіб.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала про забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

СуддяШтогун С.Г.


Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA