прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Олексій Маловацький: «Затвердження Положення про ЄСІТС – це перший крок до нової цифрової реальності українського судочинства»

Олексій Маловацький: «Затвердження Положення про ЄСІТС – це перший крок до нової цифрової реальності українського судочинства»

  • 08.09.2021 17:05

8 вересня 2021 року у Вищій раді правосуддя відбулося відкрите засідання Координаційного комітету з питань реалізації та впровадження цифрового проєкту у сфері правосуддя та прес-конференція з нагоди затвердження Положення про ЄСІТС.

Як відомо, у серпні цього року Вища рада правосуддя затвердила Положення про функціонування  окремих підсистем (модулів) ЄСІТС. Положення стало першим етапом впровадження Електронного суду та закріпило порядок та основні засади функціонування в судовій владі цифрових систем і сервісів.

В. о. голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький підкреслив, що затвердження Положення про ЄСІТС – це перший крок до нової цифрової реальності українського судочинства. Таким чином, цифровізацію започатковано. Нові сервіси дадуть змогу зекономити час сторін та кошти держави, поступово перевівши судову владу на роботу в режимі «без паперів» (paperless) обмін виключно електронними документами.

Окрім цього, нововведення дають змогу суду надсилати сторонам в режимі онлайн судові виклики та повідомлення, процесуальні документи та рішення у справі, а сторонам дистанційно ознайомлюватися з матеріалами судової справи, подавати процесуальні документи, дистанційно брати участь у судових засіданнях тощо.

Однак пан Маловацький зауважив, що процес поетапного впровадження електронного суду розпочато в умовах значного опору та критичного недофінансування судової влади. Робота над впровадженням ЄСІТС була кропіткою та непростою, ускладненою відсутністю бюджетних коштів.

ВРП неодноразово ініціювала обговорення Положення про ЄСІТС із зацікавленими сторонами, збирала пропозиції, зауваження, обробляла їх задля поліпшення юридичних, технічних та технологічних можливостей підсистем.

«Найголовнішою умовою запуску ЄСІТС стала реальна функціональна здатність системи працювати у нормальному режимі, зпкрема в умовах карантину. Пріоритетом є доступ до правосуддя та зручність системи для громадян, адвокатів, прокурорів та інших учасників судового процесу. Водночас робота над модулями ЄСІТС не завершується. Як зазначалося, вони будуть впроваджуватися поетапно. Фінансування цих модулів державою значно пришвидшить їх впровадження», – зазначив Олексій Маловацький.

Наразі доступні такі сервіси:

  • електронний кабінет,
  • підсистема «Електронний суд»,
  • підсистема відеоконференцзв’язку.

А також у тестовому режимі вже розпочав роботу мобільний застосунок «Е-суд».

Сергій Чорнуцький, заступник голови Державної судової адміністрації України, зазначив, що окремі підсистеми ЄСІТС почнуть функціонувати після 30 днів – приблизно з 4 жовтня цього року.

Порядок авторозподілу буде здійснюватися в тому самому режимі, який діяв до цього, – відповідно до Положення про автоматизовану систему діловодства суду. Проте пан Чорнуцький також додав, що в Положенні про ЄСІТС визначаються особливості здійснення авторозподілу. У випадку з тими судами, які поки що не під’єднані до підсистеми «Електронний суд», така можливість буде, коли відповідні суди зможуть інтегрувати у власне програмне забезпечення підсистему «Електронний суд» або у разі наявності фінансування Державна судова адміністрація зможе розробити нову підсистему діловодства, яка буде однаковою для всіх.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA