Оформлення, видача та обмін документів для осіб на тимчасово окупованих територіях — PRAVO.UA Оформлення, видача та обмін документів для осіб на тимчасово окупованих територіях — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Оформлення, видача та обмін документів для осіб на тимчасово окупованих територіях

Оформлення, видача та обмін документів для осіб на тимчасово окупованих територіях

  • 30.11.2021 17:38

На завершення пленарного засідання було порушено важливе для осіб на тимчасово окупованих територіях питання. Відповідно, 30 листопада 2021 року ВРУ прийняла в цілому проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України” (№ 4564 ).

Необхідність прийняття цього законопроєкту автори пояснюють тим, що органи реєстрації, розташовані на підконтрольній уряду Україні території:

  • не можуть проводити реєстрацію місця проживання особи на тимчасово окупованих територіях;
  • не можуть вносити інформацію про зареєстроване до початку конфлікту місце проживання особи на тимчасово окупованих територіях України.

Потреба у внесенні відомостей про зареєстроване місце проживання до документів особливо гостро стоїть для осіб на тимчасово окупованих територіях. А зокрема, для дітей, оскільки вони отримують свій перший паспорт без внесення відомостей про зареєстроване місце проживання.

Як повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, законом внесено відповідні зміни до Законів України:

  • «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»;
  • «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
  • «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб»;
  • «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Внесеними змінами передбачено, що:

  • оформлення, видачу, обмін документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус;
  • вклеювання фотокартки після досягнення відповідного віку у паспорт громадянина України

особам, які:

  • мають зареєстроване місце проживання на ТОТ АР Крим та міста Севастополя,
  • проживають у зоні проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях,

здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції) за місцем звернення особи.

Законом також визначено, що внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі до документів:

  • що підтверджують громадянство України,
  • або посвідчують особу чи її спеціальний статус,

під час їх оформлення, видачі, обміну, здійснюється на підставі документів, які підтверджують реєстрацію місця проживання, або відомостей, внесених до документів особи, які підлягають обміну.

Довідка, що підтверджує місце перебування особи, яка проживає на тимчасово окупованій території чи переселилася з неї, відтепер є скасованою.

Прийняття цього закону дало змогу узгодити з вимогами чинного законодавства України норми Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» в частині, що стосується отримання паспорта громадянина України не з 16-річного віку, а з 14-річного.

Відповідно до прикінцевих положень цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім підпункту 1 пункту 2 цього розділу. Підпункт 1 пункту 2 визначає, що Кабінет Міністрів України зобов’язаний у 2022 році поінформувати Верховну Раду України про стан виконання цього закону. Цей пункт набирає чинності з дня його опублікування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA