прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Обстріли росіянами телевеж — «Суспільне мовлення» подало заяву до ЄСПЛ

Обстріли росіянами телевеж — «Суспільне мовлення» подало заяву до ЄСПЛ

  • 25.10.2022 10:37
ФОТО: suspilne.media

«Суспільне мовлення» подало заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через обстріли телевеж, ймовірне порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також міжнародних протоколів вбачається в неможливості поширювати мовником інформацію внаслідок обстрілів, ракетних та авіаційних ударів росією по телевежах, захоплення об’єктів інфраструктури тощо. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Заява подана за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини. Адвокат Сергій Заєць, як представник інтересів Суспільного, прокоментував так:

«10 стаття Конвенції передбачає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. З кінця лютого до середини вересня росія здійснила низку нападів для унеможливлення роботи “Суспільного”, чим порушила право мовника поширювати інформацію».

Внаслідок нападів росії:

  • були завдані ракетні або авіаційні удари по телевежах у Києві, Харкові та Ізюмі, Лисичанську (Луганська область), Коростені (Житомирська область), Білопіллі (Сумська область), Антополі (Рівненська область), Вінниці, Оріхові (Запорізька область). На певний  час мовлення на цих територіях було припинено;
  • російські військові захопили телевежу в Мелітополі, через що припинено мовлення в низці міст;
  • здійснено спроби глушіння сигналу каналів “Суспільного” на супутнику Amos;
  • здійснено спробу знищення телевізійного архіву через запущений вірус на сайті.

Голова правління «Суспільного мовлення» Микола Чернотицький зауважив:

«З початку повномасштабного вторгнення “Суспільне” надає життєво важливу інформацію про військову діяльність, загрозу ракетних ударів, шляхи евакуації населення, поради щодо виживання у воєнних районах, психологічну підтримку тощо. Росія цинічно, порушуючи закони і звичаї війни, обстрілювала телевежі, щоб ми не могли вчасно повідомляти людей про небезпеку. Згодом мовлення на більшості з них було відновлене, проте захопленою залишається телевежа в Мелітополі, зруйнованою — в Ізюмі. Ці факти висвітлювалися як в українських, так і в міжнародних ЗМІ, — і додав: —

 Ми розуміємо, що йдеться не лише про порушення права мовника поширювати інформацію. Це політика російської влади блокувати всі джерела інформації, які не відповідають російській пропаганді».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA