Незалежність адвокатів і суддів в Україні - у фокусі уваги МКЮ ООН — PRAVO.UA Незалежність адвокатів і суддів в Україні - у фокусі уваги МКЮ ООН — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Незалежність адвокатів і суддів в Україні – у фокусі уваги МКЮ ООН

Незалежність адвокатів і суддів в Україні – у фокусі уваги МКЮ ООН

  • 23.03.2021 14:16

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) ООН  закликала українську владу утримуватися від будь-яких дій, що порушують принципи незалежності судової влади, повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Згідно з інформацією, 23 березня ц.р. до Конституційного Суду України надійшов електронний лист від Міжнародної комісії юристів в ООН, яким було поінформовано, що 22 березня 2021 року в Раді Організації Об’єднаних Націй з прав людини Міжнародна комісія юристів закликала українську владу створити умови, за яких буде гарантовано безпеку адвокатів і незалежність судової системи.

З відповідним зверненням до президента Ради ООН з прав людини пані Нажат Шамім виступив представник Міжнародної комісії юристів в ООН Массімо Фріґо.

КСУ наводить переклад промови та відеозвернення.

“Пані Президенте!

В Україні низка адвокатів, включаючи тих, хто захищає права людини в судах і поза ними, зіштовхуються з погрозами, переслідуваннями та іншими посяганнями на їхню безпеку.

Адвокати продовжують перебувати у зв’язках зі своїми клієнтами і можуть зіштовхнутися зі шкідливими наслідками через здійснюване ними представництво.

Наприклад, у листопаді 2020 року місцевий прокурор та кілька інших людей здійснили фізичний напад на адвоката Миколу Осипчука в судовій залі районного суду. Схема таких нападів була представлена МКЮ у звіті, опублікованому минулого року.

МКЮ також стурбована недавніми спробами втручання уряду в незалежність судової влади в Україні.

Міжнародна комісія юристів схвалює відкликання президентського законопроєкту, згідно з яким повноваження всіх суддів Конституційного Суду були б припинені. Однак викликає занепокоєння те, що після порушення кримінальної справи проти Голови Конституційного Суду його було відсторонено за рішенням Президента України. Це рішення, базоване на сумнівному правовому підґрунті, підриває незалежність судової влади.

МКЮ  закликає Україну:

  • забезпечити швидке, ретельне, неупереджене і незалежне розслідування всіх випадків нападів на адвокатів із подальшим притягненням винних до відповідальності;
  • утримуватися від будь-яких дій, що порушують принципи незалежності судової влади, а також скасувати призупинення повноважень Голови Конституційного Суду.

Дякую”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA