Незабезпечення права на інформовану згоду: ЄСПЛ виніс рішення в справі про видалену без попередження нирку — PRAVO.UA Незабезпечення права на інформовану згоду: ЄСПЛ виніс рішення в справі про видалену без попередження нирку — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Незабезпечення права на інформовану згоду: ЄСПЛ виніс рішення в справі про видалену без попередження нирку

Незабезпечення права на інформовану згоду: ЄСПЛ виніс рішення в справі про видалену без попередження нирку

  • 13.04.2023 18:12
У справі “Mayboroda v. Ukraine” (заява № 14709/07) Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мало місце порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини в частині незабезпечення права пані Майбороди на інформовану згоду.
“Завершилася багатостраждальна справа “Майборода проти України”, у якій, окрім обставин, що шокують (заявниці видалили нирку та навіть не повідомили її про це під час виписки з лікарні), було порушено проблеми спілкування лікарів із пацієнтами та їхніми родичами – як у частині отримання інформованої згоди на медичне втручання, так і в частині інформування про результати такого втручання”, – написав Микола Гнатовський, суддя Європейського суду з прав людини, на своїй сторінці у Facebook.
Дал пан суддя посилається на пресреліз Суду:
справа стосувалася твердження заявниці про те, що її нирка була видалена без її згоди або навіть знання під час невідкладної операції з приводу внутрішньої кровотечі в березні 2000 року.
Втручання було проведено у Львівській обласній клінічній лікарні. Через кілька місяців заявниця дізналася з анонімного телефонного дзвінка, що її ліву нирку “вкрали”. Офіційне розслідування дійшло висновку, що нирка була видалена для порятунку її життя, а цивільний позов, який вона подала проти лікаря, що її консультував, мав результатом присудження їй відшкодування збитків.
ЄСПЛ встановив, що органи влади не перевірили, чи була можливість отримати згоду на видалення нирки від пані Майбороди до операції або від її родичів під час операції, і що держава не створила належної нормативно-правової бази для захисту права пані Майбороди на інформовану згоду.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA