600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни

НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни

  • 23.03.2023 18:23

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Raiffeisen Bank International — одна із найбільших австрійських банківських груп, що веде роботу в 14 країнах Центральної та Східної Європи, обслуговуючи 17,2 мільйона клієнтів.

Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що, крім того, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну банк продовжив працювати в росії, Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані днр та лнр.

Raiffeisen працює в рф з 1996 року та входить до переліку системно значущих російських банків. За даними НАЗК, на сьогодні Raiffeisen є одним з найважливіших фінансових каналів, через який російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах і євро. Таким чином, банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет країни-агресорки своїми податками.

Так, восени 2022 року звітність показала, що у третьому кварталі російський “Райффайзен Банк” оновив рекорд чистого прибутку, заробивши €790 млн. У порівнянні з попереднім роком цей показник зріс у чотири рази. На російське дочірнє представництво банку припало майже 70% чистого прибутку всієї групи. До російського бюджету у 2022 році банк заплатив €559 млн — у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік.

Також Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані Донецьку та Луганську народні республіки через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити). До того ж банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку. Навпаки, Raiffeisen Bank залишається активним учасником банківського ринку росії, конкуруючи за збільшення кредитного портфеля.

«Таким чином, усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму», — резюмують в НАЗК.

Читайте також: НАЗК внесло французьку корпорацію Auchan до переліку міжнародних спонсорів війни

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA