НАЗК оскаржить рішення ОАСК стосовно судді, яка відмовляється подавати е-декларацію «через релігійні переконання» — PRAVO.UA НАЗК оскаржить рішення ОАСК стосовно судді, яка відмовляється подавати е-декларацію «через релігійні переконання» — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НАЗК оскаржить рішення ОАСК стосовно судді, яка відмовляється подавати е-декларацію «через релігійні переконання»

НАЗК оскаржить рішення ОАСК стосовно судді, яка відмовляється подавати е-декларацію «через релігійні переконання»

  • 07.02.2022 15:00
Джерело: https://nazk.gov.ua

На сайті НАЗК повідомляють, що агентство оскаржить рішення ОАСК стосовно судді, яка відмовляється подавати е-декларацію «через релігійні переконання».

НАЗК та ОАСК

Національне агентство з питань запобігання корупції оскаржить рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) у справі судді Олександри Брагіної. Так, ОАСК задовольнив позов судді та зобов’язав НАЗК прийняти щорічні декларації Олександри Брагіної за 2019 та 2020 роки у паперовому, а не в електронному вигляді.

Раніше суддя відмовилась подавати е-декларації за 2019 та 2020 роки, мотивуючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв’язку з цим отримати електронний цифровий підпис. Наразі громадськість не зможе ознайомитись із деклараціями судді за 2019 та 2020 роки, оскільки їх не подано до Реєстру декларацій всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції».

Нині факт неподання декларації за 2020 рік Олександрою Брагіною розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України.

У чому суть справи?

У 2020 році суддя Олександра Брагіна подала до НАЗК паперову декларацію за 2019 рік, мотивуючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв’язку з цим отримати електронний цифровий підпис. НАЗК відмовилося прийняти таку декларацію. Адже Закон України «Про запобігання корупції» прямо передбачає єдину можливість подати декларацію – через сайт НАЗК.

Після цього суддя подала позов до НАЗК в ОАСК з вимогою прийняти декларації за 2019 та 2020 роки у паперовому вигляді.

Яка позиція НАЗК в суді?

Позиція НАЗК зводилась до того, що такі дії судді не відповідають вимогам Конституції України, яка визначає, що ніхто не може бути звільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань (ч. 4 ст. 35), Закону України «Про запобігання корупції», який передбачає обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (зокрема суддів), подавати декларацію за минулий рік до 1 квітня щороку (ст. 45), та є несумісними зі статусом публічної особи, якою є суддя.

Читайте також: Судді Київського апеляційного суду повідомили про втручання в професійну діяльність із боку ГО.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA