«Наша стратегічна політика — створити суперлітігаційну команду, яка охоплює абсолютно всі можливі сфери захисту інтересів клієнтів» — партнери EQUITY Олег Маліневський та Ганна Юдківська — PRAVO.UA «Наша стратегічна політика — створити суперлітігаційну команду, яка охоплює абсолютно всі можливі сфери захисту інтересів клієнтів» — партнери EQUITY Олег Маліневський та Ганна Юдківська — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Наша стратегічна політика — створити суперлітігаційну команду, яка охоплює абсолютно всі можливі сфери захисту інтересів клієнтів» — партнери EQUITY Олег Маліневський та Ганна Юдківська

«Наша стратегічна політика — створити суперлітігаційну команду, яка охоплює абсолютно всі можливі сфери захисту інтересів клієнтів» — партнери EQUITY Олег Маліневський та Ганна Юдківська

  • 07.11.2023 13:32

Нещодавно ЮК EQUITY оголосила про розширення партнерського складу — до команди приєдналася Ганна Юдківська, суддя Європейського суду з прав людини в 2010-2022 рр., яка після закінчення роботи в ЄСПЛ повернулася до адвокатської професії. В інтерв’ю «Юридичній практиці» Ганна Юдківська та керуючий партнер EQUITY Олег Маліневський розповіли про синергію такого партнерства та значення міжнародно-правового напряму з акцентом на захист власності, захист клієнтів та захист інвестицій.

 

— Ганно, перше запитання до вас. Які міркування стали визначальними під час обрання подальшого кар’єрного шляху на користь юридичного бізнесу? І чому саме EQUITY?

Ганна Юдківська (Г.Ю.): Стати партнером юридичної фірми після роботи міжнародним суддею для мене було важким рішенням, яке відображає мінливий ландшафт юридичної практики як в Україні, так і в Європі. Після 12 років на посаді судді Європейського суду з прав людини мені випала честь приєднатися до провідної української юридичної компанії EQUITY, яка відома своїм прагненням до досконалості, інноваційними й ефективними юридичними підходами. Мене надихає, що партнери компанії мають свіжий погляд на перетин сфер комерційного та публічного права, поділяють розуміння важливості принципів міжнародного права та прав людини в комерційному праві. Інтеграція принципів прав людини в юридичну практику стає дедалі більш помітною, а отже, я сподіваюся, що мій досвід стане в пригоді.

— Чия це була ініціатива?

Олег Маліневський (О.М.): Це було обопільне прагнення до поглиблення співпраці, яка розпочалась понад рік тому з роботи над безпрецедентним проєктом щодо розробки механізмів захисту жертв російської війни в Україні. Наразі ми вже більш ніж рік працюємо над розробкою цих механізмів, знайшовши комфорт і багато спільного в розумінні правових реалій. Ми доповнювали одне одного в багатьох питаннях і зрозуміли, що в нас дійсно є спільність цінностей і потенціал досягнення синергії задля кращого та більш ефективного захисту клієнтів.

— В чому ви вбачаєте синергію такого партнерства?

О.М.: З одного боку, компанія EQUITY є багаторічним лідером у галузі судової практики України. Стратегічна політика компанії — створити суперлітігаційну команду, яка охоплює абсолютно всі можливі сфери захисту інтересів клієнтів. Ми є єдиною фірмою в країні, яка має визнані лідерські позиції та веде топкейси одночасно у всіх ключових «літігаційних» практиках — вирішенні спорів, кримінальному захисті, банкрутстві, захисті бізнесу та інвестицій. Тому підсилення команди людиною, яка має 12-річний досвід суддівства в ЄСПЛ та знає не тільки нюанси практики застосування Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод (Конвенція), а й внутрішню кухню цього Суду, є вкрай важливим стратегічним надбанням. Зазвичай EQUITY виховує свої таланти, а якщо підсилюється ззовні, то лише найкращими з найкращих, наприклад той самий Ярослав Зейкан чи Олександр Лисак. Безумовно, Ганна є яскравим прикладом такого зіркового підходу. Реакція наших клієнтів та відгуки колег лише підтверджують безпрецедентність такої події для вітчизняного юридичного ринку.

Г.Ю.: Все ж таки насамперед я адвокат, і це та царина, де я починала працювати. Тому це логічно, що після каденції судді ЄСПЛ я повертаюся в адвокатуру, до свого юридичного дому, і обираю компанію, яка є лідером у цій галузі та має складні й унікальні проєкти. У цьому наша синергія, наш сплав. Але я повертаюсь із величезним міжнародним багажем — як практичним (суддівським, ООНівським), так і академічним, а тому мені цікаве саме прагнення EQUITY посилити міжнародний захист своїх клієнтів. Сьогодні багато клієнтів очікують, що їхні юридичні радники орієнтуватимуться в багатогранних міжнародно-правових аспектах. Сподіваюсь, що мій досвід та знання — це той актив, який дасть компанії певну конкурентну перевагу в обслуговуванні таких клієнтів.

О.М.: І звісно, оскільки Ганна є віцепрезидентом Європейської спільноти міжнародного права, це підсилення нашого міжнародно-правового напряму з акцентом на захист власності, захист наших клієнтів та захист інвестицій. У період війни, коли міжнародне право нарешті має підняти голову, таке підсилення допоможе ще більше розширити цю практику.

— На яких саме питаннях ви концентруватиметесь у новому амплуа? Практика захисту прав людини охоплюватиме весь перелік, закріплений в Конвенції та протоколах до неї?

Г.Ю.: Ми не плануємо обмежуватися виключно Конвенцією, адже, по суті, це лише один із можливих правових механізмів захисту, хоча й очевидно, що найбільш ефективний, враховуючи обов’язковість рішень ЄСПЛ. Так чи інакше, Конвенція набуває імплементації і в національних судах України, і в правах щодо захисту інвестицій через гарантії захисту права власності (наприклад, ст. 1 Першого протоколу до Конвенції). Проте існують і інші міжнародно-правові механізми захисту, звернення до яких може бути більш доречним у тих чи інших обставинах. Отже, я бачу свою роль саме в аналізі різних шляхів захисту порушеного права, із зважуванням всіх за і проти, із наданням можливостей клієнтам обрати найбільш прийнятний для них шлях.

— Які порушення прав людини наразі є типовими в контексті справ клієнтів EQUITY?

Г.Ю.: Ми спостерігаємо як певні «класичні» порушення, так і нові тренди. Зокрема, в переважній більшості скарг українців до ЄСПЛ мова йде про порушення права на свободу та особисту недоторканість (ст. 5 Конвенції), права на справедливий суд (ст. 6 Конвенції), права на повагу до особистого та сімейного життя (ст. 8 Конвенції). Останнім часом ми також спостерігаємо стрімке зростання скарг на порушення права власності (ст. 1 Першого протоколу до Конвенції), особливо в частині порушення прав інвесторів в Україні, на «приховані мотиви» кримінальних переслідувань (ст. 18 Конвенції) тощо. Крім того, почата росією агресивна війна призвела не тільки до масових порушень, пов’язаних зі збройною агресією, але й до системних обмежень прав людини, актуалізувавши увагу до ст. 15, що передбачає відхід від зобов’язань за Конвенцією під час війни та надзвичайних ситуацій.

— Важливий напрям практики — захист інвестицій. Ідеться про національні суди й ЄСПЛ чи захист в інвестиційному арбітражі?

О.М.: Усе з переліченого. Політика компанії — не звужувати вибір. Ми завжди даємо клієнту можливість обрати. Будь-яке правове питання клієнта починається з його аналізу та розробки всіх можливих законних шляхів його вирішення, обрання найоптимальнішого шляху. Разом із клієнтом ми приймаємо стратегічні рішення та їх реалізуємо.

Так і в цьому випадку, ми не обмежуємо захист прав інвестора виключно в ЄСПЛ, хоча запрошення Ганни, безумовно, посилить цей напрям. Ми вважаємо, що, на жаль, існує не так багато прецедентів успішних інвестиційних кейсів саме в розрізі ЄСПЛ, тому ми побачили у цій царині потужний потенціал.

Багато хто з українців не розуміє можливостей, які може надати Конвенція. Звісно, в окремих випадках, коли існують міжнародні двосторонні чи багатосторонні угоди.

— У чому полягає практична необхідність виокремлення такої практики, адже питання захисту прав людини зазвичай розглядаються в контексті кримінальних проваджень, судових спорів, міжнародного арбітражу? Як відбуватиметься взаємодія нової практики з відповідними практиками в EQUITY та їхніми партнерами?

О.М.: Якщо говорити про компанію в цілому, наша послідовна стратегія розвитку — це суперлітігація. У нас у межах цієї практики існують певні піднапрями, але передусім ми працюємо над проєктами. Наприклад, в одному й тому самому проєкті може відбуватися абсолютно нормальне співіснування юристів різних практик: і кримінально-правого захисту, і судової практики, і інвестиційного арбітражу, – тому приєднання Ганни не означає створення якоїсь кардинально нової практики. Навпаки, це підсилення тих, що вже є. Але водночас ми робимо окремий акцент на практиці ЄСПЛ, адже неправильно було б ігнорувати унікальний досвід Ганни. Її приєднання є безпрецедентним для юридичного ринку — жодна з компаній не мала в своєму складі суддю з таким досвідом. Тому ми можемо стверджувати, що саме наша компанія першою виділяє таку важливу практику на такому високому рівні.

— Розкажіть, будь ласка, про стратегію суперлітігації детальніше.

О.М.: Стратегія пов’язана насамперед із клієнтом, і вона полягає в тому, щоб уміти максимально ефективно та комплексно реагувати на виклики, що постають перед нашим клієнтом у правовому полі. Ця стратегія ґрунтується на тому, що у світі формуються декілька трендів. По перше, зближення і міксування таких, здавалось би, різних галузей права, як, наприклад, комерційна літігація та кримінально-правовий захист, тоншає межа між кримінальним правопорушенням та звичайним деліктом чи порушенням договірного зобов’язання. Раніше галузь кримінального права сприймалася суто в розрізі захисту вбивць, ґвалтівників і крадіїв. Натомість зараз, коли ми бачимо корпоративний чи трудовий конфлікт або навіть кредитний спір, виникає безліч питань, які можуть мати різну кваліфікацію та поле для захисту.

Вважаючи неприпустимою стратегію певних компаній на ринку, які підштовхують клієнта до захисту його прав у межах їхньої вузької спеціалізації, ми хочемо лишити цей вибір за клієнтом, пропонуючи йому високий рівень експертизи в практично всіх «судових» практиках. Звісно, з іншого боку, це на нас покладає більшу відповідальність, оскільки ми маємо забезпечити йому однаково високу якість. Але ми можемо пишатися тим, що зараз ми вже створили унікальну систему, лідерів у цих процесуальних галузях і намагаємося досягти цього ідеалу суперлітігаційної команди. І тому приєднання до нас Ганни повністю відповідає стратегії компанії.

— Якими будуть ваші подальші кроки щодо реалізації цієї стратегії?

О.М.: Подальші кроки для реалізації стратегії вже відбуваються та полягають у щоденній праці на благо наших клієнтів. Максимальна інтеграція в наявні справи, робота з новими проєктами та клієнтами, створення абсолютно унікального комплексного механізму правового захисту з акцентом на права людини та бізнесу — це неповний перелік наших спільних завдань.

Г.Ю.: Окремим важливим кроком є відпрацювання внутрішньокомандних алгоритмів, удосконалення взаємодії між практиками. Подолавши розрив між традиційним комерційним та інвестиційним правом і правами людини, ми робимо внесок у створення більш етичного та відповідального інвестсередовища. Крім того, важливо підтримувати зв’язок із колегами – науковцями і практиками в інших державах, адже ми часто стикаємося зі схожими викликами.

— Чи є в планах EQUITY розширення мережі офісів, зокрема в Європі?

О.М.: Приєднання Ганни, яка здебільшого перебуває в Страсбурзі, – це і є розширення фізичної присутності EQUITY в Європі. Це посилює нашу взаємну інтеграцію в глобальний юридичний світ, робить нас іще ближчими з іноземними клієнтами, колегами, науковцями і представниками юридичного істеблішменту. В цьому і є роль нашого представництва в одній з європейських юридичних столиць — Страсбурзі.

(Бесіду вів Олексій Насадюк, «Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA