Набрав чинності закон про Бюро економічної безпеки: коли орган запрацює повноцінно — PRAVO.UA Набрав чинності закон про Бюро економічної безпеки: коли орган запрацює повноцінно — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Набрав чинності закон про Бюро економічної безпеки: коли орган запрацює повноцінно

Набрав чинності закон про Бюро економічної безпеки: коли орган запрацює повноцінно

 • 25.03.2021 10:21

25 березня набрали чинності основні положення Закону України № 1150-IX “Про Бюро економічної безпеки України”, який парламент прийняв на засіданні 28 січня.

Новий центральний орган виконавчої влади протидіятиме правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, а також має замінити податкову міліцію, яка ліквідується.

Відповідно до покладених на нього завдань Бюро економічної безпеки України виконує:

 • правоохоронну,
 • аналітичну,
 • економічну,
 • інформаційну та інші функції.

Координувати та спрямовувати діяльність органу буде Кабмін. Директор Бюро економічної безпеки України призначатиметься на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням прем’єр-міністра за пропозицією комісії з проведення конкурсу.

Основні завдання Бюро економічної безпеки:

 • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
 • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;
 • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
 • виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги.

Бюро економічної безпеки України матиме безпосередній, у тому числі автоматизований, доступ до:

 • автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування,
 • державних, у тому числі урядових, засобів зв’язку і комунікацій, мереж спеціального зв’язку.

Окрім детективів Бюро, там також працюватимуть аналітики – особи зі спеціальним званням Бюро економічної безпеки України, основним завданням яких є здійснення кримінального аналізу.

Кандидати на посади в Бюро економічної безпеки України, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, за їхньою згодою проходять психофізіологічне опитування із застосуванням поліграфа.

З дня оголошення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності цим законом, набирають чинності такі положення (не пізніше ніж 25 вересня 2021 року):

 1. виключення повноважень Служби безпеки України щодо розслідування корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, ліквідація спеціальних підрозділів із боротьби з корупцією і організованою злочинністю СБУ, спеціальних підрозділів із боротьби з організованою злочинністю;
 2. заміна в законодавстві слів “податкова міліція” на “Бюро економічної безпеки України”;
 3. посадові особи Бюро зможуть отримувати інформацію з Єдиного державного реєстру транспортних засобів;
 4. Бюро економічної безпеки України стане суб’єктом, який безпосередньо здійснює боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції.

Не пізніше ніж через 6 місяців із дня набрання чинності цим законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України.

Крім того, ми раніше писали, що згідно з Законом № 1156-IX не пізніше ніж через 6 місяців із дня набрання чинності законом про Бюро наберуть чинності такі норми:

 • про виключення з Податкового кодексу розділу про податкову міліцію і норм про її повноваження;
 • про заборону брати участь і проводити перевірки підприємців з питань оподаткування органам Служби безпеки України, Національної поліції, прокуратури, інших правоохоронних органів та їх службових (посадових) осіб.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA