25 березня набрали чинності основні положення Закону України № 1150-IX “Про Бюро економічної безпеки України”, який парламент прийняв на засіданні 28 січня.
Новий центральний орган виконавчої влади протидіятиме правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, а також має замінити податкову міліцію, яка ліквідується.
Відповідно до покладених на нього завдань Бюро економічної безпеки України виконує:
Координувати та спрямовувати діяльність органу буде Кабмін. Директор Бюро економічної безпеки України призначатиметься на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням прем’єр-міністра за пропозицією комісії з проведення конкурсу.
Основні завдання Бюро економічної безпеки:
Бюро економічної безпеки України матиме безпосередній, у тому числі автоматизований, доступ до:
Окрім детективів Бюро, там також працюватимуть аналітики – особи зі спеціальним званням Бюро економічної безпеки України, основним завданням яких є здійснення кримінального аналізу.
Кандидати на посади в Бюро економічної безпеки України, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, за їхньою згодою проходять психофізіологічне опитування із застосуванням поліграфа.
З дня оголошення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності цим законом, набирають чинності такі положення (не пізніше ніж 25 вересня 2021 року):
Не пізніше ніж через 6 місяців із дня набрання чинності цим законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України.
Крім того, ми раніше писали, що згідно з Законом № 1156-IX не пізніше ніж через 6 місяців із дня набрання чинності законом про Бюро наберуть чинності такі норми:
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…