На Запоріжжі слідчому та прокурору, які фальсифікували матеріали справи, повідомлено про підозру — PRAVO.UA На Запоріжжі слідчому та прокурору, які фальсифікували матеріали справи, повідомлено про підозру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » На Запоріжжі слідчому та прокурору, які фальсифікували матеріали справи, повідомлено про підозру

На Запоріжжі слідчому та прокурору, які фальсифікували матеріали справи, повідомлено про підозру

  • 19.10.2023 14:12

Виконувачу обов’язків керівника однієї з окружних прокуратур Запорізької області та слідчому поліції повідомлено про підозру. Їм інкриміновано притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, службове підроблення та несанкціоновану зміну інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (ч. 2 ст. 372, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювані, діючи за попередньою змовою, під час досудового розслідування стосовно особи у вчиненні хуліганства із застосуванням вогнепальної зброї вирішили сприяти йому в уникненні кримінальної відповідальності за вчинені дії (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України).

«Для цього слідчий підшукав чоловіка, на якого вони з прокурором вирішили перекласти відповідальність за вчинене іншою особою хуліганство. При цьому слідчий штучно створив докази його обвинувачення, склав та підписав завідомо неправдиві процесуальні документи, в яких зазначив цього чоловіка. Також він змінив відповідні відомості в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. А прокурор, знаючи про непричетність цієї особи до вчиненого кримінального правопорушення, погодив та затвердив завідомо неправдиві документи. Надалі прокурор скерував обвинувальний акт щодо завідомо невинної особи до суду для розгляду по суті», – йдеться в повідомленні.

Внаслідок таких дій підозрюваних до кримінальної відповідальності притягнуто невинну особу, а особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, уникла кримінальної відповідальності за тяжкий злочин.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу, а також відсторонення від посад.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного слідчого управління ДБР.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA