Паралельно, за словами Андрія Смирнова, запустили процес підготовки законодавчих змін, які зробили би превентивне реагування держави на подібні випадки недоброчесної діяльності, що порушують норми суспільної моралі, швидким і зрозумілим, а відповідальність за порушення – більш відчутною.
Також ІР-офіс опублікував свою офіційну позицію щодо реєстрації ТМ з використанням символів війни:
ІР-офіс засуджує такі маніпуляції болем українців та переконаний в тому, що спекуляція на символах війни є неприпустимою, а їх використання у маркетингових стратегіях брендів може сприйматися суспільством як комерціалізація болю українців.
В ІР-офісі звертають увагу, що відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» правова охорона надається торговельній марці, яка не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та на яку не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим законом.
З огляду на зазначене щодо таких торговельних марок буде прийматись рішення про відмову в реєстрації торговельної марки через невідповідність позначення умовам надання правової охорони.
До того ж відповідно до пунктів 8 та 10 статті 10 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» будь-якою особою протягом трьох місяців від дати публікації в бюлетені може бути подано заперечення проти заявки щодо невідповідності наведеного в ній позначення умовам надання правової охорони, встановленим цим законом.
ІР-офіс обстоює цілковиту прозорість діяльності національної системи правової охорони інтелектуальної власності та відкрив інформацію про заявки на торговельні марки, за якими не встановлена дата їх подання, в Спеціальній інформаційній системі.
ІР-офіс закликає всіх небайдужих, хто виявив та зафіксував факт подання на реєстрацію торговельних марок із використанням символів війни, інформувати УКРНОІВІ.
Надіслати інформацію про такі заявки можна на електронну пошту [email protected] або за телефонами:
+380 (44) 494-06-52, +380 (44) 494-05-46.
«У цей важкий час ми маємо не тільки проявляти мужність, а й бути законослухняними і не наражати наших військових на зайву небезпеку», – закликає Держпродспоживслужба. У разі виявлення порушень просять обов’язково інформувати про це Держпродспоживслужбу та її територіальні органи.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…