Миттєвий запуск гарячих ліній та зміни до законодавства: реакція на використання символів війни в рекламі — PRAVO.UA Миттєвий запуск гарячих ліній та зміни до законодавства: реакція на використання символів війни в рекламі — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Миттєвий запуск гарячих ліній та зміни до законодавства: реакція на використання символів війни в рекламі

Миттєвий запуск гарячих ліній та зміни до законодавства: реакція на використання символів війни в рекламі

  • 28.03.2023 12:41
«Домовились про миттєвий (просто сьогодні) запуск гарячих ліній в обох структурах, включаючи територіальні органи, для оперативного реагування про подібні випадки», – Андрій Смирнов, заступник керівника Офісу Президента України, вчора на своїй сторінці у Facebook повідомив про результати робочої зустрічі з Держпродспоживслужбою та Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (ІР-офіс).
Паралельно, за словами Андрія Смирнова, запустили процес підготовки законодавчих змін, які зробили би превентивне реагування держави на подібні випадки недоброчесної діяльності, що порушують норми суспільної моралі, швидким і зрозумілим, а відповідальність за порушення – більш відчутною.

Також  ІР-офіс опублікував свою офіційну позицію щодо реєстрації ТМ з використанням символів війни:

ІР-офіс засуджує такі маніпуляції болем українців та переконаний в тому, що спекуляція на символах війни є неприпустимою, а їх використання у маркетингових стратегіях брендів може сприйматися суспільством як комерціалізація болю українців.

В ІР-офісі звертають увагу, що відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» правова охорона надається торговельній марці, яка не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та на яку не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим законом.

З огляду на зазначене щодо таких торговельних марок буде прийматись рішення про відмову в реєстрації торговельної марки через невідповідність позначення умовам надання правової охорони.

До того ж відповідно до пунктів 8 та 10 статті 10 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» будь-якою особою протягом трьох місяців від дати публікації в бюлетені може бути подано заперечення проти заявки щодо невідповідності наведеного в ній позначення умовам надання правової охорони, встановленим цим законом.

ІР-офіс обстоює цілковиту прозорість діяльності національної системи правової охорони інтелектуальної власності та відкрив інформацію про заявки на торговельні марки, за якими не встановлена дата їх подання, в Спеціальній інформаційній системі.

ІР-офіс закликає всіх небайдужих, хто виявив та зафіксував факт подання на реєстрацію торговельних марок із використанням символів війни, інформувати УКРНОІВІ.

Надіслати інформацію про такі заявки можна на електронну пошту [email protected] або за телефонами:
+380 (44) 494-06-52, +380 (44) 494-05-46.

 Держпродспоживслужба  у своєму повідомленні звертає увагу на вимоги до реклами. Закон України «Про рекламу» забороняє:
  • розміщувати рекламу, що може заподіяти шкоду особам, державі чи суспільству;
  • використовувати або імітувати зображення державного герба України, державного прапора України, звучання державного гімну України;
  • вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім’я без письмової згоди цієї особи;
  • використовувати зображення справжньої або іграшкової зброї, вибухових пристроїв.

«У цей важкий час ми маємо не тільки проявляти мужність, а й бути законослухняними і не наражати наших військових на зайву небезпеку», – закликає Держпродспоживслужба.  У разі виявлення порушень просять обов’язково інформувати про це Держпродспоживслужбу та її територіальні органи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA