Міжнародна секція NYSBA спільно з АПУ та USAID провели конференцію в Варшаві — PRAVO.UA Міжнародна секція NYSBA спільно з АПУ та USAID провели конференцію в Варшаві — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжнародна секція NYSBA спільно з АПУ та USAID провели конференцію в Варшаві

Міжнародна секція NYSBA спільно з АПУ та USAID провели конференцію в Варшаві

  • 05.04.2023 15:24

Міжнародна конференція «Україна: де ми зараз? Правові наслідки року повномасштабної агресії Росії проти України», організована Міжнародною секцією Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) та її польським й українським відділеннями спільно з Асоціацією правників України (АПУ) та за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх», відбулася в Варшаві 30 березня.

Із вітальним словом до гостей заходу звернулися:

  • Азіш Філабі, професорка, голова Міжнародної секції NYSBA;
  • Девід Вон, керівник Програми USAID «Справедливість для всіх» в Україні.

Перша сесія була присвячена переслідуванню злочинів проти України як рушію еволюції міжнародного кримінального права. Доповідачі проаналізували, як російська агресія проти України вплинула на міжнародне кримінальне й гуманітарне право та практику міжнародних судових інституцій. Експерти також спробували спрогнозувати довгострокові наслідки війни для міжнародного правопорядку.

Модераторами сесії були Інна Ліньова, виконавча директорка АПУ, та Шимон Гостинський, партнер Gostyński & Partners, Краків. Із доповідями виступили:

  • Анна Адамська-Галлант, доктор права, міжнародна головна експертка Проєкту ЄС «Право-Justice»;
  • Ґаяне Нуріджанян, доктор права, старша викладачка кафедри міжнародного та європейського права Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Марі ОЛірі, радниця управління громадських адвокатів захисту Міжнародного кримінального суду.

Під час другої сесії учасники обговорювали те, як світ пристосувався до санкцій, запроваджених проти росії та білорусі за вторгнення в Україну. Експерти дискутували про те, як приватний і державний сектори адаптувалися до цих масштабних торговельних обмежень та долають їх непрямі наслідки для міжнародної торгівлі. Також були окреслені ключові проблеми, на які слід звернути увагу, нюанси, котрі багато компаній можуть не помічати, і ті напрями, де санкції, ймовірно, впливатимуть далі.

Сесію модерували Ґлен Н. Келлі, Jacobson Burton Kelley PLLC, Нью-Йорк, та Йоанна Краков’як, Wardyński & Partners, Варшава. Спікерами панельної дискусії були:

  • Матіас Крейдт, доктор, засновник Creydt Law, Мюнхен, Німеччина;
  • Кароліна Дако, партнерка Mannheimer Swartling, Ґетеборг, Швеція;
  • Марчін Дж. Менкес, професор, Варшавська школа економіки;
  • Томаш Дирда, партнер Ernst & Young, Варшава.

Темою третьої сесії стало відшкодування економічних збитків, завданих Україні російським вторгненням. Учасники дискусії розглянули потенційні міждержавні та приватні підходи до компенсації цієї економічної шкоди. Зокрема, були обговорені правові механізми, потенційно доступні для фізичних осіб і бізнесів, які вимагають відшкодування, включно з пропозиціями щодо створення міжнародного механізму відшкодування, роль судів та інвестиційних арбітражів за міжнародними інвестиційними договорами, уроки, винесені з позовів до росії за фактом окупації нею Криму, а також практичні перспективи для приватних позивачів.

Модераторами сесії стали Карлос Рамос-Мросовський, Baker & Hostetler LLP, Нью-Йорк, та Сергій Гошовський, Hoshovsky Law Firm, Нью-Йорк. Учасники заслухали доповіді таких спікерів:

  • Світлани Романової, директорки з правового забезпечення групи “Метінвест”;
  • Наталії Петрік, заступниці генерального секретаря Стокгольмського арбітражу;
  • Івана Городиського, члена правління АПУ, директора Центру Дністрянського, Львів.

Іван Городиський у своєму виступі представив поточне бачення нового всеохопного компенсаційного механізму для України. Він наголосив, що наразі не існує ані універсальних підходів до відшкодування воєнних збитків, ані відповідних механізмів. Ті ж виклики, які виникають з цього приводу, розглядають або ad hoc, або в рамках міжнародного правосуддя, або ж за допомогою спеціально створених механізмів. Водночас ці механізми не є швидкими та передбачають добровільну участь сторін і згоду на виконання рішень, що у випадку з росією зараз є просто нереальним.

«Тому Україна зараз веде активну роботу із розробки спеціального механізму для відшкодування на національному рівні. Уряд і парламент працюють над створенням національних інструментів. Органи правопорядку здійснюють документування збитків. Офіс Генерального прокурора й Офіс Президента залучені до розшуку підсанкційних активів за кордоном, а Мін’юст і Вищий антикорупційний суд забезпечують конфіскацію активів росіян в Україні. Нарешті, Офіс Президента і Мін’юст активно працюють над створенням міжнародного механізму, і в цьому напрямі є найбільший прогрес», — зазначив Іван Городиський.

Четверта сесія була присвячена реаліям і перспективам інвестування в Україні та Польщі на тлі повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, було приділено увагу новому типу інвестицій, що виник з огляду на руйнування критичної інфраструктури в Україні, збільшення попиту на військову амуніцію та спроби бізнесу диверсифікувати ризики.

Панельну дискусію модерували Лана Сінічкіна, членкиня АПУ, партнерка Arzinger, та Павел Здорт, Rymarz Zdort, Варшава. До дискусії долучилися:

  • Інна Хомич, директорка з правових питань групи компаній «Нова Пошта»;
  • Роман Нікітов, голова ICU Venture and Tech Investments;
  • Люцина Станчак, голова наглядової ради BNP Paribas Bank Polska.

Темою п’ятої, завершальної, сесії стали реструктуризація регіону та відбудова України. Учасники дискусії зосередилися на двох найважливіших питаннях — ролі міжнародних фінансових і державних інституцій та зміцненні верховенства права в Україні.

Модераторами стали К. Давід де Бенедетті, DeBenedetti Majewski Szcześniak, Польща, й Анна Зоря, Rymarz Zdort, Варшава. Спікерами були:

  • Тоні Гоуш, голова Американської торгової палати в Польщі;
  • Анджей Токай, Penteris, Варшава;
  • Ольга Єрьоміна, Європейський банк реконструкції та розвитку;
  • Ольга Івлєва, Wolf Theiss, Київ.

Під час конференції також відбувався «тихий» аукціон зі збору коштів на благодійну ініціативу Асоціації правників України — фінансову допомогу юристам та їхнім родинам, які постраждали від війни. Лотами аукціону стали картини сучасних українських художників та книжки відомих правників, зокрема Марка Елліса, виконавчого директора Міжнародної асоціації юристів (IBA), та Філіпа Сендса.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA