Мінфін України закликає внести росію до чорного списку FATF — PRAVO.UA Мінфін України закликає внести росію до чорного списку FATF — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Мінфін України закликає внести росію до чорного списку FATF

Мінфін України закликає внести росію до чорного списку FATF

  • 15.02.2023 14:00

Міністерство фінансів України закликає Міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force, FATF) виключити росію зі списку країн – членів FATF та внести її до чорного списку як юрисдикцію з високим рівнем ризику на пленарному засіданні та засіданнях робочих груп, які відбудуться в Парижі 20-24 лютого. Про це інформує Урядовий портал.

У повідомлені наголошується, що росія сьогодні є однією з найбільших загроз глобальній фінансовій безпеці: вона займається відмиванням грошей, ухилянням від санкцій, використовує фінансову та банківську системи для фінансування тероризму в усьому світі та сприяє розповсюдженню зброї масового знищення серед держав, внесених до чорного списку FATF.

«Дії росії є порушенням стандартів FATF і повинні бути негайно розглянуті організацією», — вважають у Мінфіні.

«FATF вже наклала обмеження на членство росії в організації, позбавивши її лідерських ролей та заборонивши участь у поточних та майбутніх проєктних групах FATF. Однак триваючі атаки росії на світову фінансову систему є явним порушенням міжнародних норм і вимагають більш рішучої реакції. Як мінімум, росія повинна бути виключена зі списку країн – членів FATF.

FATF має швидко реагувати на події, які загрожують підірвати її мандат, особливо якщо ця загроза надходить від одного з її членів. Росія продемонструвала, що вона не дотримується правил та принципів FATF, і збереження росії як члена FATF посилає шкідливий сигнал як для членів FATF, так і для інших юрисдикцій», — сказано в повідомленні.

Поділитися
Теги FATF

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA