Костянтину Жеваго повідомлено про нову підозру у справі щодо виведення коштів із банку «Фінанси та Кредит» — PRAVO.UA Костянтину Жеваго повідомлено про нову підозру у справі щодо виведення коштів із банку «Фінанси та Кредит» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Костянтину Жеваго повідомлено про нову підозру у справі щодо виведення коштів із банку «Фінанси та Кредит»

Костянтину Жеваго повідомлено про нову підозру у справі щодо виведення коштів із банку «Фінанси та Кредит»

  • 09.05.2024 17:11

ДБР повідомило про підозру колишньому акціонеру банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтину Жеваго, колишнім голові правління банку та його двом заступникам. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зокрема, Жеваго підозрюється у створенні злочинної організації та керуванні нею, привласненні та розтраті майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

Колишній голова правління банку та його два заступники підозрюються в участі у злочинні організації, привласненні та розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

За даними слідства, Жеваго у травні 2007 року – жовтні 2010 року сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та інші наближені до нього особи.

Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ Банк «Фінанси та Кредит», що було зроблено в порушення правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії олігарха.

«Заради приховування незаконного походження грошей учасники схеми у 2010-2015 роках уклали кредитний договір і понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією та банком. Додаткові угоди систематично та безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт, що видавався банком на підконтрольну олігарху компанію без будь-якої ліквідної застави. Таким чином учасники групи вивели з банку 519 млн гривень, які надалі були легалізовані учасниками схеми», – йдеться в повідомленні.

Загальні збитки АТ «Банк «Фінанси та Кредит» внаслідок кредитування компанії Жеваго становили 1,4 млрд грн.

«На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт, яхта», – зазначили в ДБР.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, у березні 2023 року Господарський суд м. Києва наклав арешт на частку Костянтина Жеваго у трьох гірничо-збагачувальних комбінатах компанії Ferrexpo AG.

У серпні 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру Жеваго у так званій справі Князєва.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA