Копіювання позначень дитячого каналу NICKELODEON - АМКУ розпочав нову справу, вже про невиконання власного рішення — PRAVO.UA Копіювання позначень дитячого каналу NICKELODEON - АМКУ розпочав нову справу, вже про невиконання власного рішення — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Копіювання позначень дитячого каналу NICKELODEON - АМКУ розпочав нову справу, вже про невиконання власного рішення

Копіювання позначень дитячого каналу NICKELODEON – АМКУ розпочав нову справу, вже про невиконання власного рішення

  • 17.01.2023 12:12
ФОТО: amcu.gov.ua

10 січня 2023 року Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Дитяче телебачення України» порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Справу розпочато через невиконання відповідачем рішення Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 13 жовтня 2020 року щодо заборони використання позначень, схожих на позначення телеканалу-конкурента. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Обставини справи

У заяві компанії Viacom International Inc. (США), яка з 1995 року виробляє та поширює телепрограми й інший розважальний контент у 183 країнах (зокрема, й Україні з 1998 року), йшлося, що з вересня 2017 року інший учасник ринку – ТОВ «Дитяче телебачення України» – без дозволу використовує у своїй діяльності схожі позначення: NIKI kids і NIKI junior. Сам заявник використовує на власних телеканалах, призначених для дітей та їхніх родин, позначення NICK, NICK JR. та NICKELODEON.

У рамках розгляду справи тимчасова адміністративна колегія АМКУ визнала неправомірним використання ТОВ «Дитяче телебачення України» позначень NIKI kids та NIKI junior, які є схожими з позначеннями NICKELODEON, NICK та NICK JR.

Зокрема, було встановлено, що компанія Viacom International Inc. почала використовувати в господарській діяльності такі позначення раніше за ТОВ «Дитяче телебачення України». Використання схожих позначень може призвести до змішування діяльності компаній, що є порушенням статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Відповідно, на ТОВ «Дитяче телебачення України» було накладено штраф у розмірі 80 тис. грн та зобов’язано припинити порушення, тобто не використовувати позначення NIKI kids та NIKI junior.

Відповідач не погодився з рішенням  АМКУ та оскаржив його в господарських судах. Під час судових оскаржень рішення АМКУ не було скасовано й набрало законної сили.

Ситуація на цей час

Оскільки ТОВ «Дитяче телебачення України» не надало Комітету інформації та копій документів, які би підтверджували припинення використання ним схожих з конкурентом позначень, Комітетом розпочато розгляд справи за ознаками вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», – невиконання рішення органів Антимонопольного комітету України.

У повідомленні АМКУ зазначається, що Комітет  здійснює системну роботу щодо контролю за виконанням своїх рішень.

Моніторинг виконання суб’єктами господарювання рішень АМКУ, які пройшли всі етапи судових оскаржень та набули законної сили, є такою самою важливою частиною роботи Комітету, як і ухвалення рішень у справах та відстоювання їх у судах.

Послідовна політика АМКУ у цьому напрямі дає змогу відновити конкуренцію на ринках та спонукає їх учасників дотримуватися законодавства й чесних звичаїв у господарській діяльності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA