600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Комітет з питань правової політики розробить новий законопроєкт щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України

Комітет з питань правової політики розробить новий законопроєкт щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України

  • 16.03.2023 11:38

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув проєкти законів про внесення змін до Закону України «Про  судоустрій і статус суддів» (щодо приведення положень Закону у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 року №2-р/2020) (реєстр. №5456) та про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання діяльності Верховного Суду та статусу суддів Вищих спеціалізованих судів України, які ліквідуються (реєстр. № 5456-1).

Згідно з пояснювальними записками до законопроєктів їх метою є узгодження положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 (яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є конституційними) деякі положення розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного закону, а також рекомендовано Верховній Раді України невідкладно узгодити положення законодавства України з цим рішенням), тобто усунення інституційного дуалізму щодо функціонування найвищої інстанції судової гілки влади в Україні — Верховного Суду, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Для досягнення зазначеної мети авторами законопроєктів пропонувалося внести зміни до Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Обговоривши положення законопроєктів із реєстр. №№ 5456, 5456-1 з урахуванням висловлених до них зауважень і пропозицій, Комітет дійшов висновку про необхідність певного доопрацювання законодавчого регулювання порушеного у законопроєктах питання.

У зв’язку з цим Комітет вирішив подати на розгляд Верховної Ради України проєкт закону про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України, підготовлений народними депутатами України — членами Комітету, рекомендував парламенту включити його до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу, у зв’язку з чим законопроєкти з реєстр. №№ 5456, 5456-1 відхилити.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA