600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Колишній депутат Сумської міської ради і член земельної комісії не переконав ЄСПЛ у порушенні права володіння майном, яке забрали без компенсації

Колишній депутат Сумської міської ради і член земельної комісії не переконав ЄСПЛ у порушенні права володіння майном, яке забрали без компенсації

  • 17.03.2023 18:07

Колишній депутат Сумської міської ради Юрій Братушка не переконав ЄСПЛ у тому, що його земельну ділянку забрали з порушеннями, про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на Ірину Кушнір, співзасновницю ГО “Український інститут з прав людини”.

У дописі Ірина Кушнір пояснює:

“У справі № 67790/13 заявником був депутат Сумської місцевої ради. Він був призначений до постійної земельної комісії і певний період часу навіть очолював цю комісію… У 2008 році рада приймає рішення про виділення йому та його тітці Н. двох земельних ділянок для будівництва в Сумах”.

У 2011 році, за інформацією пані Ірини, право заявника на земельну ділянку новий голова новоствореної комісії припинив через те, що її виділили з порушенням генерального плану міста. Юрій Братушка звернувся до Європейського суду зі скаргою, що у нього забрали земельну ділянку без надання компенсації.

“ЄСПЛ погодився, що забрання земельної ділянки становить втручання у право заявника на вільне володіння майном. При цьому зауважив, що

заявник, бувши членом та головою земельної комісії, не міг не знати про процедуру та вимоги надання земельних ділянок, не міг не передбачати, що в майбутньому може виникнути питання про повернення виділеної землі.

Тож заявник не виявився в позиції несення надмірного тягаря. Скаргу визнано неприйнятною”, — йдеться в дописі пані Кушнір.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA