КМУ уточнив порядок бронювання військовозобов’язаних — PRAVO.UA КМУ уточнив порядок бронювання військовозобов’язаних — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КМУ уточнив порядок бронювання військовозобов’язаних

КМУ уточнив порядок бронювання військовозобов’язаних

  • 13.07.2023 14:37

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 76 від 27 січня 2023 року, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Про це інформує урядовий портал.

Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані, та встановлено чіткі строки розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими.

Зміни внесено до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Зокрема, КМУ встановив граничні строки розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте протягом 10 робочих днів із моменту отримання

Окрім того, ухвалені зміни передбачають таке:

  • суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим;
  • підприємства ветеринарної медицини, казенні підприємства пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям;
  • застосовуватиметься єдиний підхід до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

У Мінекономіки нагадують, що для визнання критично важливими (що дає право на бронювання співробітників) підприємства мають відповідати трьом або більше критеріям із семи. Серед критеріїв, зокрема, розмір сплачених податків та зборів, відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ, важливість значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади і т.д. Водночас підприємства, установи та організації окремих галузей та сфер (наприклад, підприємства паливно-енергетичного комплексу) мають відповідати двом критеріям та більше.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA