ККС ВС: використання нецензурної лексики в процесуальних документах суд може визнати зловживанням процесуальними правами — PRAVO.UA ККС ВС: використання нецензурної лексики в процесуальних документах суд може визнати зловживанням процесуальними правами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ККС ВС: використання нецензурної лексики в процесуальних документах суд може визнати зловживанням процесуальними правами

ККС ВС: використання нецензурної лексики в процесуальних документах суд може визнати зловживанням процесуальними правами

  • 12.03.2024 16:48

У процесуальних документах не можна використовувати образливі та лайливі слова, символи, зокрема для надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їхнім представникам і суду.

Такі дії суперечать основним засадам і завданням судочинства та можуть бути визнані судом зловживанням процесуальними правами.

На це серед іншого вказав Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у постанові від 16 січня 2024 року у справі № 991/7073/23.

 За обставинами справи

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повернула скаржнику апеляційні скарги на ухвалу слідчого судді ВАКС, оскільки ці скарги містять образливі висловлювання на адресу суддів, а тому є неприйнятними.

У касаційній скарзі на ухвалу АП ВАКС скаржник просив її скасувати, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.

Зокрема, касатор стверджував, що, повертаючи його апеляційні скарги, суд безпідставно послався у своїй ухвалі як на підстави їх повернення на те, що він допустив зловживання правом, і на те, що його скарги містять образливі висловлювання щодо суду, судді та його рішень.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги, а ухвалу апеляційного суду залишив без змін.

Висновки ВС

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги, а ухвалу апеляційного суду залишив без змін, зауваживши таке:

  • у розумінні ЄСПЛ звернення до суду з використанням нецензурної лексики, образливих і лайливих слів, символів у поданих до суду документах і в спілкуванні із судом, з іншими учасниками процесу, їхніми представниками, а також вчинення інших аналогічних дій констатується як зловживання правом на подання заяви;
  • всі згадані вище прояви неповаги, зокрема щодо надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їхнім представникам і суду (суддям), не можуть використовуватися ні в заявах по суті справи, заявах із процесуальних питань, інших процесуальних документах, ні у виступах учасників судового процесу та їхніх представників.

Використання учасниками судового процесу та їхніми представниками нецензурної лексики, образливих і лайливих слів, символів у поданих до суду документах і в спілкуванні із судом, з іншими учасниками процесу, їхніми представниками, а також вчинення інших аналогічних дій свідчать про очевидну неповагу до їх честі та гідності з боку осіб, які такі дії вчиняють, оскільки вказані дії суперечать основним засадам (принципам) кримінального провадження і його завданню.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд
очолила Томоко Акане

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA