прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Карлсберг Україна» VS «Оболонь»: АМКУ не виявив недобросовісної конкуренції

«Карлсберг Україна» VS «Оболонь»: АМКУ не виявив недобросовісної конкуренції

  • 08.07.2022 13:40

Антимонопольний комітет України в ході розгляду справи проти ПрАТ «Оболонь» не виявив у діях цього підприємства недобросовісної конкуренції.

Справу було розпочато за заявою ПрАТ «Карлсберг Україна», виробника пива «Львівське 1715». Заявник вважав, що його опонент під час випуску пива марки «Київське» здійснює неправомірне використання зовнішнього оформлення пляшки, через що його продукція має схожі позначення з оформленням упаковки пива «Львівське 1715».

На думку ПрАТ «Карлсберг Україна», використання цього оформлення  без його дозволу може призвести до змішування діяльності суб’єктів господарювання.

Комітет під час розгляду справи проаналізував надані сторонами докази та додатково дослідив повний дизайн пляшок пива «Київське» та «Львівське 1715». У підсумку було виявлено, що, не зважаючи на певну схожість кольєреток, загалом пляшки мають низку відмінностей:

  • Розміри пляшок;
  • Вага вмісту пляшки (0,45 л та 0,6 л);
  • Матеріал, колір та форма пляшки (зелене скло та коричневий пластик);
  • Відсутність етикетки на пляшці пива «Київське».
На думку АМКУ, під час оцінки схожості оформлення продукції оцінювати слід загальний вид товару (пакування продукції в цілому), а не окремих його елементів.

У підсумку Комітет визначив, що тривале здійснення діяльності підприємствами на території України, великий масштаб реалізації продукції на ринку слабоалкогольної продукції та, зокрема, пива, призводить до асоціації споживачем продукції, що виробляється ПрАТ «Оболонь» та ПрАТ «Карлсберг Україна», лише з цими виробниками, виключаючи можливість сплутування досліджуваної продукції двох підприємств.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA