IV Business & Legal Agri Forum: як забезпечити продовольчу безпеку, запобігти «сірому» експорту та захистити врожай — PRAVO.UA IV Business & Legal Agri Forum: як забезпечити продовольчу безпеку, запобігти «сірому» експорту та захистити врожай — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » IV Business & Legal Agri Forum: як забезпечити продовольчу безпеку, запобігти «сірому» експорту та захистити врожай

IV Business & Legal Agri Forum: як забезпечити продовольчу безпеку, запобігти «сірому» експорту та захистити врожай

  • 10.08.2022 13:09

Як вторгнення росії вплинуло на продовольчу безпеку в Україні та світі, які є варіанти покращення логістики продовольчих товарів, що необхідно для захисту врожаю та забезпечення посівної кампанії, з’ясовували учасники IV Business & Legal Agri Forum, який проходить сьогодні в онлайн-форматі.

Модератором профільної сесії стала Олександра Федотова, партнер ADER HABER.

Логістичні перелаштування

Юрій Васьков, заступник міністра інфраструктури України, зосередився на аналізі логістичних втрат України в контексті агроекспорту та шляхів їх заміщення. Він, зокрема, розповів про плани розвитку автомобільних та залізничних перевезень у напрямку західних кордонів України, а також можливості більш активного використання судноплавства по Дунаю.

Пан Васьков також прокоментував ситуацію із відкриттям портів Великої Одеси: «Ми сподіваємося, що агроекспорт із трьох портів матиме системний характер»

Продовольча безпека

Олександр Гайду, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, зупинився на питаннях забезпечення продовольчої безпеки, ролі України на світовому ринку, викликах воєнного часу та шляхах їх подолання.

«АПК — це 17% ВВП України та 40% валютної виручки», — прокоментував парламентарій.

На його переконання, навіть якщо врожай буде значно меншим, Україна зможе повність забезпечити потреби внутрішнього ринку та гарантувати власну продовольчу безпеку.

Олександр Гайду також розповів про виклики агроекспорту: логістику, закупівельні ціни, зберігання та ризики втрати врожаю.

На продовження дискусії Микола Мороз, начальник управління аграрної логістики та експорту Міністерства аграрної політики та продовольства України, прокоментував поточні виклики українського агроекспорту. Він, зокрема, акцентував на проблематиці забезпечення стійкості та відновлення продовольчої системи. Пан Мороз розповів про досвід Координаційної ради в оперативному вирішенні проблемних питань та поточну ситуацію в агросекторі.

«Стійкість продовольчих систем не лише в Україні, але й у світі — це те, над чим варто працювати», — резюмував Микола Мороз.

Очікування бізнесу

Світлана Михайловська, заступниця директорки Європейської Бізнес Асоціації, звернула увагу на критичну потребу забезпечення функціонування експорту через морські порти. Вона також прокоментувала складнощі, з якими стикається бізнес під час налагодження експорту зернових через інші країни, — мова, зокрема, йде про спрощення митного оформлення такого транзиту. На продовження свого виступу Світлана Михайловська розповіла про найгостріші проблеми українського агробізнесу, можливі варіанти їх вирішення та очікування щодо державної підтримки.

Виступ Дмитра Федечка, керівника юридичного департаменту Louis Dreyfus Company Ukraine, був присвячений оцінці ролі аграрного експорту в забезпеченні макроекономічної стабільності держави. На його думку, частка агропродукції в структурі експорту під час війни зростатиме, що матиме визначальний вплив на функціонування економіки та фінансування воєнних витрат. Дмитро Федечко також прокоментував вплив агроекспорту на ситуацію на валютному ринку та ризики в разі нарощення «сірого» експорту. Він зупинився на передумовах виникненні «сірого» експорту та шляхах виправлення ситуації.

Забезпечення посівної

Про особливості імпорту насіннєвого матеріалу для забезпечення посівної 2022 року розповів Андрій Литвиненко, керівник відділу логістики компанії Corteva Agriscience в Україні. Він розповів про адаптацію компанії до роботи в умовах війни, а саме про:

  • надання персоналу свободи рішень щодо пересування;
  • організацію роботи у віддаленому режимі;
  • імпорт із розмитненням на кордоні;
  • щоденний моніторинг ситуації в регіонах;
  • організацію постачань у регіони.

Битва за врожай

На завершення профільної сесії IV Business & Legal Agri Forum Олександра Федотова, партнер ADER HABER, виступила з доповіддю про юридичні механізми захисту урожаю. Вона зупинилися на питаннях права власності на урожай та права на збирання врожаю (в контексті орендних відносин). Окремо доповідач зосередилася на судових перспективах спорів у випадку втрати титулу посередині (припинення договору оренди до збирання врожаю). Можуть буди подані позови про визнання права власності на врожай; про визнання права на посіви; про відшкодування збитків. Проте жоден із них не є ідеальним. Альтернативним варіантом, за словами Олександри Федотової, може бути позов про стягнення безпідставно набутого майна. Вона також дала низку практичних рекомендацій, як запобігти втраті титулу, та прокоментувала розвиток судової практики щодо арешту врожаю.

 

IV Business & Legal Agri Forum організовано газетою «Юридична практика». Генеральний партнер заходу — ADER HABER.

Наступна сесія IV Business & Legal Agri Forum буде присвячена земельним відносинам під час війни та захисту агроактивів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA