Ірина Мудра: «Створення ефективного механізму отримання репарацій, в т.ч. жертвами цієї зухвалої війни, є юридично обґрунтованим» — PRAVO.UA Ірина Мудра: «Створення ефективного механізму отримання репарацій, в т.ч. жертвами цієї зухвалої війни, є юридично обґрунтованим» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ірина Мудра: «Створення ефективного механізму отримання репарацій, в т.ч. жертвами цієї зухвалої війни, є юридично обґрунтованим»

Ірина Мудра: «Створення ефективного механізму отримання репарацій, в т.ч. жертвами цієї зухвалої війни, є юридично обґрунтованим»

  • 30.06.2023 12:26

Заступник міністра юстиції України Ірина Мудра взяла участь у брифінгу щодо Реєстру збитків та Компенсаційного механізму, який відбувся у Ризі. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

«Неспровокована та жорстока агресивна війна росії проти України призвела до величезних людських страждань та значних руйнувань інфраструктури, державної та приватної власності, а також до загибелі людей. Нещодавно створений Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, має вирішальне значення для документування та оцінки масштабів руйнувань, забезпечення повного відшкодування збитків та сприяння зусиллям із відновлення та реконструкції країни», – зазначила посадовиця.

Вона також зауважила, що Резолюція Генеральної асамблеї ООН про сприяння засобам правового захисту та відшкодування за агресію проти України дуже чітко дала зрозуміти державі-агресору, що агресивна війна має високу ціну, яку країна-порушник повинна заплатити. Тому створення ефективного механізму отримання репарацій, в т.ч. компенсацій не лише державою, яка постраждала від агресії, але й самими жертвами цієї зухвалої війни, є юридично обґрунтованим. Якщо росія не погоджується виплачувати репарації відповідно до положень проєкту статей про відповідальність держав, зобов’язання щодо репарацій мають бути примусово виконані. Українцям, Україні та її економіці потрібно буде якнайшвидше розпочати відбудову. Виконання зобов’язань не може чекати на післявоєнний договір або резолюцію, оскільки нереально вірити в добру волю російського керівництва або чекати капітуляції росії.

Під час брифінгу разом з іншими учасниками – представниками 45 місій в ООН, зокрема, обговорили:

  • як щонайшвидше запустити Реєстр (він вже має директора Маркіяна Ключковського та всі необхідні юридичні підстави для свого існування);
  • Реєстр – це складова частина компенсаційного механізму, тож потрібно рухатися далі, створювати комісію для присудження компенсацій;
  • необхідно визначитися з фондом, який має наповнюватися за рахунок конфіскованих суверенних активів рф.

Реєстр збитків для України є першим практичним кроком і реальним заходом, спрямованим на забезпечення права потерпілих на отримання відшкодування в умовах збройного конфлікту. Реєстр – це не про політику. Реєстр – це про постраждалих і збір даних про збитки, завдані в масштабах, небачених з часів Другої світової війни.
Мін’юст закликає країни, які ще не долучилися до Реєстру, але підтримали Резолюцію Генасамблеї ООН від 14 листопада 2022 про репарації Україні, не зволікати, а активно долучатися. Адже що більше колективних зусиль ми докладемо, то швидше змусимо росію залишити територію України та понести відповідальність за всі міжнародні злочини!

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA