600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ІР-офіс і АРМА підписали меморандум про співпрацю

ІР-офіс і АРМА підписали меморандум про співпрацю

  • 27.01.2023 13:05
Фото: https://ukrpatent.org/

Керівник Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Дмитро Жоравович та очільниця Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ, або ІР-офіс) Олена Орлюк підписали меморандум про співпрацю щодо розробки механізмів та створення робочої групи з проблемних питань пошуку та управління нематеріальними активами. Про це повідомляють пресслужби ІР-офісу та АРМА.

Мета меморандуму — своєчасний обмін інформацією для оперативного виявлення, розшуку активів підсанкційних осіб та управління ними. Як зазначила очільниця ІР-офісу Олена Орлюк, завдання фахівців ІР-офісу — відстежувати в своїх реєстрах та документообігу активи, які переходять у підсанкційні, і запропонувати механізми ефективного управління цими активами для отримання прибутку державі.

«Сьогоднішній меморандум — це перший крок, щоб створити робочу групу і розробити рекомендації для тих, хто призначатиметься управляти цілісними майновими комплексами, в складі яких є нематеріальні активи. До роботи мають бути залучені фахівці і з права, і з економіки. ІР-офіс має запропонувати ефективні правові та економічні механізми управління підсанкційними активами, в яких є інтелектуальна власність. Ми бачимо, як зростає кількість таких активів в Україні. Тому, з одного боку, виконуючи  рішення РНБО, маємо відображати ці зміни в своїх реєстрах і документообігу щодо активів, які переходять в підсанкційні, а з іншого — виробляти пропозиції, як ефективно ними управляти», — наголосила керівниця ІР-офісу Олена Орлюк.

Також ІР-офіс працюватиме над відображенням у державних реєстрах інформації про управління державою певними активами як конфіскованими. Зараз у реєстрах є дані тільки про власника і не відображається інформація стосовно третіх осіб, в управлінні яких перебувають нематеріальні активи.

«Наразі АРМА виконує функції з розшуку та управління активами у рамках кримінальних проваджень та санкційного механізму, і комплексна реалізація поставлених завдань вимагає якомога ширшої міжвідомчої співпраці. Щороку кількість розшуканих Нацагентством нематеріальних активів зростає: лише протягом минулого року наші фахівці розшукали понад тисячу таких активів. Активна співпраця з ІР-офісом сприятиме напрацюванню системних підходів до розшуку та подальшого управління нематеріальною власністю на користь держави», — зазначив очільник АРМА Дмитро Жоравович.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA