Інна Богатих розповіла про стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб — PRAVO.UA Інна Богатих розповіла про стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Інна Богатих розповіла про стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб

Інна Богатих розповіла про стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб

  • 12.04.2023 15:27

Роботу Міжнародного кримінально-правового форуму продовжило відкрите інтерв’ю з Інною Богатих, директором департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України, яка розповіла про перебіг справ щодо стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб. Ведучим відкритого інтерв’ю став Євген Ріяко, керуючий партнер ЮК RIYAKO & PARTNERS. За його словами, тема санкцій є класичною для сьогодення та однією з найцікавіших для суспільства.

Ведучий поцікавився в представниці Мін’юсту, як департамент санкційної політики навчився отримувати позитивні рішення у ВАКС, яка нині їхня доля та наскільки велика ефективність державної політики щодо відповідних санкцій в Україні та поза межами нашої держави.

За словами Інни Богатих, департамент санкційної політики Мін’юсту був створений фактично минулого року влітку й реально запрацював із кінця серпня 2022 року. «На сьогодні в нас є 17 рішень ВАКС, у яких позови Мін’юсту задоволено, в деяких рішення задоволено частково, але практично всі принципові питання задоволені на користь держави», – зазначає пані Богатих. Вона вважає це позитивною практикою. Одне з вказаних рішень не набрало законної сили – це рішення щодо кейсу Дерипаски, наразі триває його апеляційне оскарження. «Мабуть, це найбільш цікава та складна справа, адже це є найбільшим активом», – зауважує спікерка.

За її словами, навряд усталеність практики щодо санкційних справ взагалі колись складеться. Можливо, за певними питаннями ми отримаємо якісь напрацьовані механізми, адже сьогодні чіткіше розуміємо, які вимоги ставить ВАКС, яким чином потрібно структурувати позов, як обґрунтовувати свої вимоги тощо, припускає експертка. Але, на думку Інни Богатих, значні кейси є настільки індивідуальними, що про усталеність практики говорити ще зарано.

«Коли ми сьогодні говоримо про 17 позитивних рішень, немає розуміння, який процес роботи має відпрацьовувати департамент для того, щоб дійти до фінішної позначки в процесі.  Фактично департамент має відпрацювати кожне рішення РНБО, яке було прийнято після 24.05 щодо всіх підсанкційних осіб стосовно блокування активів. Деякі з таких рішень РНБО містили список із більш ніж 1,5 тисячі осіб», – зазначає спікерка.

Механізм роботи департаменту полягає в тому, щоб визначити, щодо яких осіб, згідно з рішенням РНБО, застосовується санкція блокування. Вони відфільтровуються в окремий список. «Перше, що потрібно встановити, – чи є у відповідних осіб активи в Україні, – зазначає пані Інна. – Для цього у нас із низкою державних органів та установ укладено міжвідомчі накази, згідно з якими ми робимо запити про надання тієї чи іншої інформації, зокрема щодо підстав для застосування санкції,  стягнення та наявності активів в Україні». Основні органи, що надають відповідну інформацію, – це АРМА та НАЗК. Вони мають потужні інформаційні системи для отримання максимально повної інформації щодо активів підсанкційної особи як в Україні, так і за кордоном.

Далі ця інформація відпрацьовується вже всередині департаменту із структуруванням на 3 групи: активи за кордоном, активи в рф та активи в Україні. Щодо активів за кордоном департамент працює з МЗС для інформування країн-партнерів щодо наявності активів підсанкційних осіб на їх території та для замороження цих активів. Надалі ставиться питання щодо скерування цих активів для наповнення міжнародного компенсаційного фонду для покриття збитків.

Наразі Україна не може нічого робити з активами на території рф, але відповідну інформацію департамент продовжує збирати та консолідує. Найбільша увага приділяється саме активам, розташованим на території нашої країни. Також триває робота над створенням Державного реєстру санкцій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA