Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження — PRAVO.UA Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження

Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження

  • 29.09.2022 09:52
https://esbu.gov.ua/?fbclid=IwAR2uH8BmfO7zRDA4TjmGahy97L3SlLfB6-8YRGMYWunc9LtsYDpmjKlFo2g

Аналітики Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявили ймовірні порушення під час здійснення закупівель у державній сфері на суму майже 500 млн грн, за якими відкрито кримінальні провадження. Про це повідомляє “Урядовий портал”. Також повідомляють про ідентифікацію ризикових закупівель за кошти державного бюджету, процедура щодо яких ще не була завершена, на загальну суму 550 млн грн.

З початку року БЕБ встановлено 171 процедуру публічних закупівель, в яких виявлено ризики завищення цін, необґрунтованого та нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму понад 1 млрд грн.

За результатами інформаційно-аналітичної роботи співробітники БЕБ підготували та надіслали 64 рекомендаційні листи до державних установ. Від розпорядників бюджетних коштів отримано відповіді про розірвання раніше укладених договорів та припинення видаткових операцій.

Завдяки діям БЕБ щодо запобігання ризиковим закупівлям було не допущено понад 200 млн грн втрат бюджету, йдеться в повідомленні.

БЕБ наголошує на необхідності дотримання чинного законодавства у сфері здійснення державних закупівель. Особливу увагу розпорядникам бюджетних коштів необхідно приділяти:

  • визначенню очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до наказу Мінекономіки від 18 лютого 2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі»;
  • проведенню ретельної перевірки достовірності поданих для участі документів під час визначення переможця тендерної процедури закупівлі та встановлення участі в аналогічних закупівлях;
  • недопущенню необґрунтованого внесення змін до договорів про закупівлю/постачання товарів, послуг, робіт шляхом укладання додаткових угод.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA