прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження

Ймовірні порушення під час держзакупівель на 500 млн грн виявили аналітики БЕБ, відкрито кримінальні провадження

  • 29.09.2022 09:52
https://esbu.gov.ua/?fbclid=IwAR2uH8BmfO7zRDA4TjmGahy97L3SlLfB6-8YRGMYWunc9LtsYDpmjKlFo2g
За участі

Аналітики Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявили ймовірні порушення під час здійснення закупівель у державній сфері на суму майже 500 млн грн, за якими відкрито кримінальні провадження. Про це повідомляє “Урядовий портал”. Також повідомляють про ідентифікацію ризикових закупівель за кошти державного бюджету, процедура щодо яких ще не була завершена, на загальну суму 550 млн грн.

З початку року БЕБ встановлено 171 процедуру публічних закупівель, в яких виявлено ризики завищення цін, необґрунтованого та нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму понад 1 млрд грн.

За результатами інформаційно-аналітичної роботи співробітники БЕБ підготували та надіслали 64 рекомендаційні листи до державних установ. Від розпорядників бюджетних коштів отримано відповіді про розірвання раніше укладених договорів та припинення видаткових операцій.

Завдяки діям БЕБ щодо запобігання ризиковим закупівлям було не допущено понад 200 млн грн втрат бюджету, йдеться в повідомленні.

БЕБ наголошує на необхідності дотримання чинного законодавства у сфері здійснення державних закупівель. Особливу увагу розпорядникам бюджетних коштів необхідно приділяти:

  • визначенню очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до наказу Мінекономіки від 18 лютого 2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі»;
  • проведенню ретельної перевірки достовірності поданих для участі документів під час визначення переможця тендерної процедури закупівлі та встановлення участі в аналогічних закупівлях;
  • недопущенню необґрунтованого внесення змін до договорів про закупівлю/постачання товарів, послуг, робіт шляхом укладання додаткових угод.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA