Європарламент ухвалив закон про протидію примусу — PRAVO.UA Європарламент ухвалив закон про протидію примусу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Європарламент ухвалив закон про протидію примусу

Європарламент ухвалив закон про протидію примусу

  • 09.10.2023 13:15

Євродепутати затвердили новий торговий інструмент для захисту ЄС від економічного шантажу. Про це повідомляє Європейський парламент у Telegram. Документ ухвалено 578 голосами за, 24 проти, 19 утрималися.

Новий інструмент має слугувати щитом для захисту суверенітету ЄС. Його головна мета – утримати іноземні держави від залякування ЄС або його країн. Серед можливих контрзаходів: обмеження торгівлі, прямих інвестицій і доступу до ринку закупівель ЄС.

Новий торговельний інструмент насамперед призначений як стримувальний фактор, проте він дасть змогу ЄС боротися з економічним примусом і відповідати власними контрзаходами.

Інструмент протидії примусу (ACI) спрямований на захист суверенітету ЄС і держав-членів у геополітичному контексті, де торгівля та інвестиції чимраз більше стають зброєю іноземних держав.

«Згідно з положенням економічний примус застосовується, коли країна, що не входить до ЄС, намагається чинити тиск на ЄС або державу-члена, щоб вони зробили певний вибір, застосовуючи або погрожуючи застосувати торговельні чи інвестиційні заходи. Хоча такий вид примусу підриває стратегічну автономію ЄС, на нього не поширюється угода Світової організації торгівлі (СОТ). Механізм врегулювання суперечок СОТ недоступний саме для випадків економічного примусу, якщо вони також не включають аспекти, що порушують правила СОТ», – пояснюють в Європарламенті.

Відповідно до нових правил Комісія матиме чотири місяці для розслідування можливого примусу. На підставі своїх висновків Рада матиме вісім-десять тижнів, щоб кваліфікованою більшістю вирішити, чи існує примус. Хоча основною метою буде вступ у діалог, щоби переконати владу країни, що не входить до ЄС, припинити примус, якщо ці зусилля проваляться, ЄС матиме у своєму розпорядженні широкий спектр контрзаходів. Якщо буде виявлено примус і країни-члени погодяться, Комісія матиме шість місяців, щоб окреслити відповідну відповідь, інформуючи Парламент і Раду на всіх етапах.

Комісія запропонувала механізм у грудні 2021 року, керуючись вимогою Європейського парламенту та у відповідь на економічний тиск, який чинили США під час адміністрації Трампа. А також через численні протистояння між ЄС і Китаєм. Цей новий інструмент доповнює серію інструментів захисту торгівлі, прийнятих в останні роки. У травні лідери G7 оголосили про запуск координаційної платформи проти економічного примусу, повторюючи ініціативу ЄС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA