прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Єврокомісія запропонувала повністю призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з рф

Єврокомісія запропонувала повністю призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з рф

  • 07.09.2022 11:44

Європейська комісія офіційно виступила з пропозицією повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та росією.

Відповідна заява розміщена на сайті Єврокомісії.

Призупинення дії угоди означає, що російські громадяни більше не матимуть привілейованого доступу до ЄС і зіткнуться з більш тривалим, дорожчим і складнішим процесом оформлення візи відповідно до загальних правила Візового кодексу.

У заяві наголошується, що «така країна, як росія, яка веде загарбницьку війну, не повинна претендувати на спрощення візового режиму, доки вона продовжує проводити свою деструктивну зовнішню політику та військову агресію щодо України, демонструючи повну зневагу до міжнародного порядку».

Призупинення угоди розглядається Єврокомісією як відповідь на підвищення ризиків і загроз інтересам безпеки Союзу та національній безпеці держав-членів унаслідок військової агресії росії проти України.

На практиці для російських заявників це означатиме:

  • вищий візовий збір: він зросте з 35 до 80 євро для всіх заявників;
  • збільшений час розгляду: стандартний кінцевий термін прийняття консульствами рішення щодо візових заявок збільшиться з 10 до 15 днів. Цей період може бути продовжений максимум до 45 днів в окремих випадках, коли необхідний додатковий розгляд заявки;
  • більш обмежувальні правила щодо багаторазових віз: заявники більше не матимуть легкого доступу до віз, дійсних для багаторазових в’їздів до Шенгенської зони;
  • довший перелік підтверджувальних документів: заявники повинні будуть надати повний перелік підтверджувальних документів під час подання заяви на отримання візи.

Далі Раді ЄС належить розглянути та прийняти пропозицію про призупинення угоди. Після ухвалення рішення набуде чинності на другий день після його публікації в Офіційному журналі ЄС. Росія буде повідомлена про рішення про призупинення не пізніше ніж за 48 годин до його набуття чинності.

Єврокомісія також заявила про невизнання російських паспортів, виданих на окупованих територіях України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA