600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Єврокомісія оприлюднила висновок щодо відповідності конкурентного законодавства України acquis ЄС

Єврокомісія оприлюднила висновок щодо відповідності конкурентного законодавства України acquis ЄС

  • 07.02.2023 12:19

Європейська комісія оприлюднила аналітичний звіт про відповідність України законодавству Європейського Союзу. Про це інформує пресслужба АМКУ.

Документ доповнює попередні висновки від червня 2022 року щодо заявки України на вступ до Євросоюзу. Рівень наближення до законодавства ЄС Комісія оцінювала на основі відповідей на опитувальник, а також інформації, отриманої в рамках інтенсивних діалогів, що проводилися протягом багатьох років у рамках Угоди про асоціацію.

У документі міститься аналіз різних сфер на відповідність стандартам законодавства ЄС.

Зокрема, у частині, що стосується відповідності конкурентного законодавства України, йдеться про необхідність продовження процесу узгодження законодавчої бази у сфері конкуренції та державної допомоги з відповідними частинами acquis ЄС. Також у звіті наголошується, що прийняття доопрацьованих законопроєктів про захист конкуренції та щодо державної допомоги значно покращить ситуацію.

У цілому конкурентне законодавство України узгоджене із законодавством ЄС, йдеться у документі. Зокрема, Закон «Про захист економічної конкуренції» широко відображає положення Договору про функціонування Європейського Союзу, а пропозиція щодо внесення змін до цього закону, спрямована на подальше узгодження із законодавством ЄС, пройшла перше читання в парламенті в липні 2021 року (законопроєкт № 5431).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA