Ідентифікація свідка — обов’язок підозрюваного? — PRAVO.UA Ідентифікація свідка — обов’язок підозрюваного? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Блог » Ідентифікація свідка — обов’язок підозрюваного?

Ідентифікація свідка — обов’язок підозрюваного?

  • 14.01.2022 15:12
Рубрика Блог
Семен Ханін, адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Амбер», к.е.н., заслужений юрист України

Короткий зміст обставин: ухвалою слідчого судді ВАКС на Підозрюваного покладено обв’язок утриматися від спілкування зі Свідком 1 та Свідком 2. Свідок 1 та Свідок 2 – особи зі зміненими анкетними даними. Захист звернувся до слідчого судді із заявою про роз’яснення рішення у частині обв’язку утримуватись від спілкування зі Свідком 1 та Свідком 2, оскільки Підозрюваному достеменно не відомо, хто саме ці особи.

 

Ухвала: в задоволенні заяви відмовити. Мотиви суду: слідчим суддею враховано, що вручені кошти Свідку 1 для фіксування протиправної діяльності надалі було вилучено в Підозрюваного. Також враховано, що згідно з протоколами НСРД, наданими стороною обвинувачення, Підозрюваний спілкувався зі Свідком 1 та Свідком 2. Ці протоколи відкриті стороні захисту. Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покладено на прокурора САП, який здійснює процесуальне керівництво.

 

Запитання:

чи можливо взагалі ухвалою суду покласти обов’язок утримуватися від спілкування з особами зі зміненими анкетними даними?

 

Слідчий суддя в ухвалі про відмову в роз’ясненні натякає на те, що  Підозрюваному мають бути відомі ці особи. Мабуть, воно так і є. Але ж питання саме в ідентифікації. Не факт, що кошти від Свідка 1 не передавалися до Підозрюваного через посередника, ланцюжок посередників. Що стосується розмов, після яких сплинув майже рік, то зрозуміло, що людина через рік не завжди за кількома реченнями з розмови може ідентифікувати співрозмовників, яких він знав під іншими іменами та прізвищами. Таким чином, виконувати ухвалу суду Підозрюваний має, спираючись на припущення?

 

Якщо сторона обвинувачення переконана, що Підозрюваний знає, про кого йде мова, навіщо тоді було змінювати особам анкетні дані?

 

Чи можливо притягувати до відповідальності Підозрюваного за спілкування з особами, яких він достеменно не в змозі ідентифікувати?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA