Human Rights Watch свідчить про катування українців під окупацією рф — PRAVO.UA Human Rights Watch свідчить про катування українців під окупацією рф — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Human Rights Watch свідчить про катування українців під окупацією рф

Human Rights Watch свідчить про катування українців під окупацією рф

  • 20.05.2022 11:36
Подбитое русское МТЛБ под Харьковом в субботу 26.02.2022..Фото Мариенко Андрея/УНИАН

Російські війська, які окупували в період з кінця лютого до кінця березня 2022 року значну частину Київської та Чернігівської областей на північному сході України, влаштовували позасудові страти мирних жителів, піддавали їх катуванням та чинили інші протизаконні дії, які можуть бути кваліфіковані як військові злочини. Про це йдеться у заяві, опублікованій 18 травня організацією Human Rights Watch. Фактично відбувалося катування українців під окупацією.

Відповідно до звіту у квітні співробітники Human Rights Watch відвідали 17 населених пунктів у Київській та Чернігівській областях та задокументували:

  • 22 позасудові страти,
  • 9 випадків незаконного позбавлення життя,
  • 6 потенційних випадків насильницького зникнення,
  • 7 випадків тортур.

Крім того, є 21 свідчення мирних жителів про те, як їх незаконно утримували під вартою у нелюдських, принизливих умовах.

«Російські війська, які окупували на початку війни окремі райони на північному сході України, вчинили безліч жорстоких, мерзенних, звірячих злочинів, – заявив Георгій Гогіа, заступник керівника департаменту Європи та Центральної Азії в Human Rights Watch. – Ці незаконні дії щодо мирних жителів мають очевидні ознаки військових злочинів. З усіх цих випадків необхідно оперативно провести об’єктивне розслідування та притягнути винних до відповідальності».

У період з 10 квітня до 10 травня співробітники Human Right Watch опитали 65 осіб. Серед них були жертви незаконних затримань і катувань, родичі вбитих та інші свідки подій, що відбулися. Крім того, в деяких випадках співробітники виїжджали на місце події, оглядали речові докази, а також аналізували надані постраждалими та свідками фото- та відеоматеріали.

Водночас експерт ООН радить усім правоохоронним органам, судовим експертам та правозахисникам та слідчим координувати зусилля, щоб не призводити до надмірної травматизації жертв повторюваними інтерв’ю.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA