прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Голова ВС просить створити умови праці для суддів, які виїхали з окупованих територій

Голова ВС просить створити умови праці для суддів, які виїхали з окупованих територій

  • 05.04.2022 17:57

Найближчим часом буде оголошено про можливість тимчасового переведення суддів. Зокрема, суддів з окупованих територій. Для цього треба створити умови праці для суддів, які можуть працювати.

Про це зазначив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, повідомляє пресцентр судової влади.

«Переважно для переведень будуть запропоновані ті суди, до яких передано підсудність справ із судів, які зупинили свою діяльність. Насамперед розглядатимуться питання щодо суддів, які перебувають на окупованих територіях», — підкреслив очільник ВС.

Після деокупації та стійкого покращення ситуації в регіоні судді повертатимуться до судів, у яких вони працювали раніше.

Нагадаємо, що за відсутності повноважного складу ВРП рішення про відрядження судді до іншого суду приймає Голова ВС.

Також Всеволод Князєв поінформував, що ВС надіслані листи головам апеляційних судів і керівникам ТУ ДСА України з проханням надати інформацію про суди, розміщені всередині або в безпосередній близькості до об’єктів військового, оборонного призначення та критичної інфраструктури.

Надана інформація буде проаналізована, і на її основі ухвалюватимуться рішення про подальше місце розташування та роботу таких судів. Це потрібно, щоб мінімізувати можливість настання трагічних наслідків.

«Якщо є обґрунтовані сумніви щодо можливості здійснення правосуддя в поточних умовах, голова суду або збори суддів можуть через ТУ ДСА України звернутися до Голови ВС з проханням про зупинення діяльності відповідного суду і передання підсудності до іншого суду», – зазначив Всеволод Князєв.

Окрім того, пан Князєв вказав на необхідність мінімізації розгляду справ у відкритих судових засіданнях. За можливості треба розглядати справи в порядку письмового провадження.

«Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану, адже життя і здоровʼя людей – на першому місці», – наголосив Всеволод Князєв.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA