Генсекретар ООН: Україні треба гуманітарне припинення вогню — PRAVO.UA Генсекретар ООН: Україні треба гуманітарне припинення вогню — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Генсекретар ООН: Україні треба гуманітарне припинення вогню

Генсекретар ООН: Україні треба гуманітарне припинення вогню

  • 29.03.2022 13:06

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликає: потрібне негайне гуманітарне припинення вогню в Україні. Припинення бойових дій потрібне, щоб:

  • доставити важливу гуманітарну допомогу та
  • дозволити цивільному населенню безпечно виїхати.

«Це врятує життя, запобіжить страждання та захистить мирне населення», — сказав Антоніу Гутерріш, звертаючись до журналістів біля Ради Безпеки в Нью-Йорку. Зустріч стосувалася того, що росія продовжує атаки та бомбардування українських міст.

Він також висловив сподівання, що чимшвидше припинення вогню також допоможе подолати глобальні наслідки цієї війни. Зокрема не посилить занадто глибоку продовольчу кризу, яка вже є в багатьох країнах, що розвиваються. Їм уже не вистачає фіскального простору для інвестування та відновлення після пандемії, а тепер вони стикаються зі стрімко зростаючими витратами на продовольство та енергоносії.

Треба уникнути використання ядерної зброї

Відповідаючи на запитання стосовно можливості будь-якого застосування росією ядерної зброї або будь-якого застосування біохімічної зброї, пов’язаної з війною в Україні.

«Це те, чого, я вважаю, можна уникнути – цього потрібно уникати».

Пан Гутерріш сказав, що глава ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс «негайно розгляне» угоду з росією та Україною щодо припинення вогню. Сам глава ООН перебуває у «тісному контакті» з іншими країнами в надії залучити росію у більш конструктивні переговори, включаючи Туреччину, Катар, Ізраїль, Індію, Китай, Францію та Німеччину.

Від початку російського вторгнення місяць тому війна призвела до:

  • безглуздих втрат тисяч життів;
  • переміщення десяти мільйонів людей, переважно жінок і дітей;
  • систематичне руйнування необхідної інфраструктури;
  • різке зростання цін на продукти харчування та енергоносії в усьому світі.

ООН «робить все, що в її силах»

«Це має припинитися», – додав він, заявивши, що ООН «робить все, що в її силах, щоб підтримати людей, чиє життя було перевернуто війною».

За останній місяць, окрім підтримки країн, які приймають біженців, гуманітарні агенції та партнери ООН надали підтримку майже 900 000 людям, переважно на сході України, продовольством, житлом, ковдрами, ліками, бутильованою водою та предметами гігієни.

Зараз в Україні понад 1000 співробітників ООН, які працюють через вісім гуманітарних центрів у Дніпрі, Вінниці, Львові, Угороді, Чернівцях, Мукачеві, Луганську та Донецьку.

Проникнення допомоги

Минулого місяця Всесвітня продовольча програма (ВПП) і партнери охопили 800 000 осіб, а до середини наступного місяця планують збільшити їх до 1,2 мільйона, сказав пан Гутерріш.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та партнери охопили понад 500 000 людей у ​​найбільш вразливих районах за допомогою наборів для невідкладної допомоги, травм та операцій, додав він.

«Сьогодні колона вантажівок привезла їжу, медичні та інші предмети допомоги від ВПП, ВООЗ, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ до Харкова, щоб наші національні партнери доставили їх тисячам людей у ​​важко постраждалих районах», – сказав він.

«Наші агентства та партнери закуповують життєвоважливі матеріали та налагоджують трубопроводи для доставки по всій Україні найближчими тижнями».

Політичне рішення

Водночас глава ООН дав зрозуміти, що будь-яке вирішення цієї гуманітарної трагедії не є гуманітарним. Його треба вирішити «політично». Тому він закликав сторони конфлікту та міжнародну спільноти загалом

«працювати з ООН заради миру в знак солідарності з народом України та всього світу».

Допомога Харкову

У заяві, опублікованій пізніше того дня Координатором ООН з гуманітарних питань в Україні Оснатам Лубрані, йшлося про подробиці відправлення допомоги ООН до обложеного та знищеного міста Харкова. Це місто на північному сході України, що неподалік від російського кордону.

«Сьогодні ми змогли безпечно привезти до Харкова продовольчі пайки, медикаменти та предмети домашнього вжитку на тисячі… Завдяки нашому національному партнеру — Українському Червоному Хресту, ці припаси будуть доставлені у найуразливіші громади… а також у важкодоступні райони, як Ізюм, Балаклія та Чугуїв.

«Ми покладаємося на систему гуманітарних сповіщень з Україною та російською федерацією, яку сприяє Управління з координації гуманітарних питань (OCHA), щоб забезпечити наш безпечний доступ», – додала вона, пояснивши, що доставити допомогу неможливо, «коли обстріли тривають, а дороги заміновані».

Паузи в боях необхідні, щоб дозволити людям вільний, безпечний прохід вийти в будь-якому напрямку, який вони виберуть. Вона закликала до «продовження співпраці» всіх сторін для захисту:

  • цивільного населення,
  • гуманітарних вантажів і
  • персоналу”.

Підтримка ЮНІСЕФ

У понеділок Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомив, що вже відправив в Україну понад 1000 тонн невідкладних товарів.

Агентство також запускає програму грошових переказів, яка вкрай необхідна для підтримки 52 000 найбільш незахищених сімей з дітьми.

І на тлі постійних занепокоєнь щодо торгівлі та насильства над неповнолітніми без супроводу, все більше і більше безпечних місць для дітей і жінок-біженців, відомих як «сині точки», встановлюються в сусідніх з Україною країнах.

ЮНІСЕФ заявив, що його термінові постачання в Україну задовольнять потреби понад восьми мільйонів людей, у тому числі двох мільйонів дітей.

Постачання включають:

  • ліки та медичне обладнання,
  • зимовий одяг для дітей,
  • інституційні та сімейні гігієнічні набори,
  • навчальні набори та
  • комплекти для відпочинку.

На сході України, в Луганську та Донецьку, ЮНІСЕФ повідомив, що 4000 людей, які перебувають у бункерах, отримали психосоціальну підтримку в режимі онлайн, особистих консультацій та по телефону з моменту введення російських військ в країну 24 лютого.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA