FATF призупинила членство росії, але не зняла зобов'язання з країни-агресорки щодо імплементації стандартів — PRAVO.UA FATF призупинила членство росії, але не зняла зобов'язання з країни-агресорки щодо імплементації стандартів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » FATF призупинила членство росії, але не зняла зобов'язання з країни-агресорки щодо імплементації стандартів

FATF призупинила членство росії, але не зняла зобов’язання з країни-агресорки щодо імплементації стандартів

  • 24.02.2023 17:20

За результатами розгляду питання щодо санкцій до рф FATF (Financial Action Task Force on Money Laundering) прийнято заяву, а також вирішено призупинити членство росії у цій організації, про це повідомляє Урядовий портал. Чергові пленарні засідання FATF відбувались 20-24 лютого в Парижі, Франція. Що стосується війни:

  • FATF вкотре висловила глибоке співчуття з приводу безпідставних втрат людей, страждань і руйнувань, спричинених триваючим російським вторгненням в Україну.
  • FATF рішуче засудила загарбницьку війну, яку веде рф проти України. Протягом минулого року рф посилила свої нелюдські та жорстокі атаки, націлені на громадську критичну інфраструктуру.
  • FATF також глибоко стурбована повідомленнями про торгівлю зброєю між рф та країнами, щодо яких РБ ООН застосувала санкції, та кібератаками, які відбуваються з території рф.
  • FATF закликала всі юрисдикції «бути пильними щодо загроз цілісності, безпеки та захищеності міжнародної фінансової системи, що виникають у зв’язку з війною росії проти України».
  • FATF також зазначила, що всі юрисдикції «повинні ретельно ставитись до можливих ризиків, що виникають внаслідок обходу заходів, вжитих із метою захисту світової фінансової системи. А також вживати необхідних заходів для зменшення цих ризиків».

FATF заявила, що дії рф неприйнятно порушують основні принципи FATF, які спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності глобальної фінансової системи. Такі дії є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародної співпраці та взаємоповаги, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF.

Тому FATF вирішила посилити санкції щодо рф шляхом призупинення її членства у цій організації. Водночас рф повинна виконувати свої зобов’язання щодо імплементації Стандартів FATF.

Після завершення пленарного засідання FATF голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зазначив:

«Міжнародна спільнота в особі FATF суттєво посилює свій тиск на рф. Членство рф у FATF призупинено. Країна-агресор має нести відповідальність за всі жахіття, яких зазнають мирні жителі України, і за той колосальний негативний ефект, який має війна на всю глобальну фінансову систему та безпеку. Ми донесли обґрунтовану позицію України щодо цього делегаціям країн – членів FATF. Міжнародні партнери підтвердили свою подальшу підтримку України та фокусування зусиль на шляху пошуку консенсусу для просування більш жорстких рішень».

Також Урядовий портал наводить слова міністра фінансів України Сергія Марченка:

«Як ми називаємо того, хто говорить і поводиться як терорист? Терорист. Зараз світ розуміє реалії війни росії проти України та ризики, які росія становить для міжнародної фінансової системи. Призупинення діяльності FATF у росії є чітким сигналом для того, щоб всі учасники проявляли надзвичайну обережність під час спроб будь-яких операцій з російською фінансовою системою. Якщо комусь досі не було очевидно, що росія є ризикованою юрисдикцією, рішення FATF означає, що глобальні компанії мають посилити свою обачність та оцінку ризиків, коли вони мають справу з росією, а глобальні юрисдикції повинні посилити власні правила та оновити рекомендації щодо ризиків для ринків».

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA