За результатами розгляду питання щодо санкцій до рф FATF (Financial Action Task Force on Money Laundering) прийнято заяву, а також вирішено призупинити членство росії у цій організації, про це повідомляє Урядовий портал. Чергові пленарні засідання FATF відбувались 20-24 лютого в Парижі, Франція. Що стосується війни:
FATF заявила, що дії рф неприйнятно порушують основні принципи FATF, які спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності глобальної фінансової системи. Такі дії є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародної співпраці та взаємоповаги, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF.
Тому FATF вирішила посилити санкції щодо рф шляхом призупинення її членства у цій організації. Водночас рф повинна виконувати свої зобов’язання щодо імплементації Стандартів FATF.
Після завершення пленарного засідання FATF голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зазначив:
«Міжнародна спільнота в особі FATF суттєво посилює свій тиск на рф. Членство рф у FATF призупинено. Країна-агресор має нести відповідальність за всі жахіття, яких зазнають мирні жителі України, і за той колосальний негативний ефект, який має війна на всю глобальну фінансову систему та безпеку. Ми донесли обґрунтовану позицію України щодо цього делегаціям країн – членів FATF. Міжнародні партнери підтвердили свою подальшу підтримку України та фокусування зусиль на шляху пошуку консенсусу для просування більш жорстких рішень».
Також Урядовий портал наводить слова міністра фінансів України Сергія Марченка:
«Як ми називаємо того, хто говорить і поводиться як терорист? Терорист. Зараз світ розуміє реалії війни росії проти України та ризики, які росія становить для міжнародної фінансової системи. Призупинення діяльності FATF у росії є чітким сигналом для того, щоб всі учасники проявляли надзвичайну обережність під час спроб будь-яких операцій з російською фінансовою системою. Якщо комусь досі не було очевидно, що росія є ризикованою юрисдикцією, рішення FATF означає, що глобальні компанії мають посилити свою обачність та оцінку ризиків, коли вони мають справу з росією, а глобальні юрисдикції повинні посилити власні правила та оновити рекомендації щодо ризиків для ринків».
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…