Експерти обговорюють актуальні виклики в діяльності ВАКС — PRAVO.UA Експерти обговорюють актуальні виклики в діяльності ВАКС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Експерти обговорюють актуальні виклики в діяльності ВАКС

Експерти обговорюють актуальні виклики в діяльності ВАКС

  • 30.09.2021 14:25

Сьогодні в Києві проходить II щорічний круглий стіл — «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду». Захід організовано Вищим антикорупційним судом та координатором проєктів ОБСЄ в Україні в рамках спільного проєкту «Сприяння ефективності та співробітництву у здійсненні правосуддя».

Відкриваючи роботу круглого столу, посол, координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Віладсен зазначив, що хоча влада України прийняла правильне політичне рішення та взяла на себе зобов’язання в боротьбі з корупцією, їй необхідно досягти певних результатів. «Корупція і досі переплетена з політикою, і все ще є атаки на тих, хто їй протидіє», — констатував пан Віладсен.

Проте, за його словами, сьогодні питання корупції  жоден політик не може ігнорувати. І національна структура антикорупційних органів, до якої входять ВАКС, НАБУ, САП, НАЗК, досягла вже значного прогресу.

«Реформи, пов’язані із забезпеченням верховенства права, потребують найбільше часу будь-де, не тільки в Україні», — підкреслив Генрік Віладсен.

Заступник голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук зазначив, що ВАКС зламав усі стереотипи і сьогодні відкритий до діалогу, прикладом чого є цей захід.

Анастасія Радіна, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, зазначила, що ВАКС сьогодні один із небагатьох судів, який має репутацію незалежного суду і відповідний рівень довіри.

«Приблизно половина вироків зі справжнім позбавленням волі за корупційні злочини – це рішення Вищого антикорупційного суду. Це показник того, що ВАКС є судом, який змінює правила гри і показує те, про що ми довго мріяли, — кінець епохи недоторканності», — наголосила Анастасія Радіна. Проте, за її словами, залишаються питання до тривалості строків розгляду судом деяких справ.

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко розповів, що вперше в історії Верховний Суд пішов на крок щодо запровадження спеціалізації в кримінальних справах і створив окрему палату з розгляду корупційних злочинів, що говорить про специфіку і складність такої категорії справ.

Також пан Кравченко зазначив, що Касаційний кримінальний суд ВС є судом касаційної інстанції щодо таких злочинів, проте застосування нового інституту — цивільної конфіскації – потребує координації дій, оскільки в разі її застосування судом касаційної інстанції є Касаційний цивільний суд у складі ВС.

Голова НАЗК Олександр Новіков розповів про напрацювання відомства щодо розробки Антикорупційної стратегії, яку вже підготовлено до другого читання.

У рамках заходу експерти обговорюють актуальні проблеми реалізації права на захист, порушення прав адвокатів в судових процесах, зловживання процесуальними правами сторонами в процесі та реакцію на це суду, особливості кримінального провадження щодо корупційних кримінальних правопорушень та питання забезпечення єдності судової практики.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA