Експерти Deshevshe розповіли про правові аспекти проведення акцій, знижок та дії промокодів — PRAVO.UA Експерти Deshevshe розповіли про правові аспекти проведення акцій, знижок та дії промокодів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Прес-релізи » Експерти Deshevshe розповіли про правові аспекти проведення акцій, знижок та дії промокодів

Експерти Deshevshe розповіли про правові аспекти проведення акцій, знижок та дії промокодів

  • 27.12.2023 17:44
Рубрика Прес-релізи

Акції та розпродажі — поширене явище в більшості офлайн- та онлайн-магазинів. Однак не всі покупці чітко знають про особливості їх проведення з правової точки зору, а також про чинні обмеження й навіть заборони. Детальніше про це розповіли представники сонлайн-сервісу з промокодами Deshevshe.

Перше та найголовніше — під час купівлі акційного товару споживач має абсолютно ті самі права, як і під час придбання без акції. Цей аспект регулюється частинами 4 та 5 статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів», а також Цивільним кодексом України.

Наприклад, покупець використовує промокод iHerb на знижку й купує товар за зниженою ціною. Це жодним чином не змінює його права як споживача. Тобто якщо ви знаходите на сайті deshevshe.net.ua купони на знижку та використовуєте їх під час купівлі товарів, жодні правові аспекти відносно вас як покупця не змінюються.

У Deshevshe наголосили, що часом продавці розміщують інформацію про те, що акційний товар поверненню не підлягає. Однак це пряме порушення Закону України «Про захист прав споживачів». Продаж товару чи надання послуги за акційною ціною жодним чином не впливає на необхідність дотримання норм законодавства. Подібні дії кваліфікуються саме як порушення прав споживачів і караються штрафами:

  • за разового порушення розмір штрафу становить до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
  • за повторного порушення впродовж року розмір штрафу становить від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Якщо придбаний за акційною ціною товар не відповідає заявленим характеристикам, має брак, дефекти тощо, покупець має право повернути його впродовж 14 днів із моменту придбання. Кошти йому мають повернути в день повернення товару або, якщо це неможливо, не пізніше ніж за 7 днів від цієї дати. Окрім того, якщо на момент повернення товару його ціна зросла, покупцеві повинні повернути суму коштів, що відповідає поточній вартості. Якщо ж ціна знизилася, поверненню підлягає витрачена на момент купівлі сума, але не менше. Однак варто пам’ятати, що деякі товари не підлягають поверненню: предмети особистої гігієни, спідня білизна, лікарські засоби тощо.

Загалом експерти Deshevshe стверджують, що обізнаність сучасних українських споживачів стосовно власних прав та обов’язків істотно зросла впродовж останніх років. Також українці почали робити більш усвідомлені покупки, не схильні діяти імпульсивно, ретельніше порівнюють різні пропозиції магазинів, шукають промокоди, купони на знижки, щоб заощадити.

Онлайн-сервіс Deshevshe публікує найвигідніші промокоди та бонусні пропозиції від вітчизняних та іноземних магазинів, туристичних та кредитних агентств, а також низки інших організацій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA