Екснардепу Пашинському та його бізнес-партнеру повідомлено про підозру — PRAVO.UA Екснардепу Пашинському та його бізнес-партнеру повідомлено про підозру — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Екснардепу Пашинському та його бізнес-партнеру повідомлено про підозру

Екснардепу Пашинському та його бізнес-партнеру повідомлено про підозру

  • 12.02.2024 14:57

За матеріалами Держаудитслужби НАБУ, САП та СБУ оголосили підозру колишньому народному депутату, його бізнес-партнеру та чотирьом їхнім спільникам, які підозрюються у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, призначених для потреб армії. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що внаслідок цих оборудок, які були здійснені у 2014-2017 роках, державному бюджету було завдано збитків на майже 1 млрд гривень.

Підозру оголошено за статтями 191 та 255 Кримінального кодексу України.

За інформацією українських ЗМІ, йдеться про Сергія Пашинського.

«У 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка – олігарха часів Януковича, який утік з України до рф. Як встановило слідство, за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для реалізації профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.

За вказівкою фігурантів справи посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата», – повідомляє СБУ.

Далі ці нафтопродукти реалізовувались на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався в бенефіціарів схеми.

Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося в повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. нафтопродуктів Курченка. Все решта – це були нафтопродукти, закуплені у тієї самої групи компаній, яка, своєю чергою, закуповувала їх у рф та білорусі. Водночас фігуранти реалізували таку саму номенклатуру товару на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на ЗСУ.

На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.

У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави згаданих вище нафтопродуктів та грошових коштів, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі отримані від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн.

Досудове розслідування триває. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA