Двом керівникам підприємства, яких викрили на постачанні обладнання до рф, повідомлено про підозру — PRAVO.UA Двом керівникам підприємства, яких викрили на постачанні обладнання до рф, повідомлено про підозру — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Двом керівникам підприємства, яких викрили на постачанні обладнання до рф, повідомлено про підозру

Двом керівникам підприємства, яких викрили на постачанні обладнання до рф, повідомлено про підозру

  • 21.09.2023 13:54

Двом керівникам українського підприємства повідомлено про підозру за фактами ведення господарської діяльності у взаємодії з державою-агресоркою (ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, одне з найбільших підприємств у Європі, що працює у м. Суми, входить до складу російської групи компаній “ГМС Груп”, бенефіціарними власниками якої є громадяни рф. Підприємство виготовляє насосне обладнання, яке використовується у нафтогазовій промисловості, енергетиці та агропромисловому комплексі.

До складу “ГМС Груп” входять також виробничі товариства в рф, рб, Казахстані та Німеччині. Увесь цей холдинг підконтрольний та діє в інтересах держави-агресорки. Підприємства залучені до будівництва та ремонту атомних електростанцій на території росії, Індії та Бангладешу. Ці атомні станції спроєктовані, будуються та обслуговуються підприємствами, що входять до структури Росатому.

Встановлено, що до початку повномасштабного вторгнення рф українське підприємство постачало продукцію державі-агресорці, укладаючи угоди з підприємствами, які входять до російського холдингу. Під час постачання української продукції на будівництво атомних станцій в Індії та Бангладеші ці підприємства були посередниками й отримували прибуток від реалізації.

Після 24 лютого 2022 року підприємства “ГМС Груп” не змогли виконувати контракти з російськими підприємствами і постачати прямо продукцію українського виробника через накладені санкції. Через це була розроблена схема для обходу санкцій.

Зокрема, між українським, російським та німецьким товариством “ГМС Груп” було здійснено заміну замовника. Німецьке товариство сплачувало російському авансові платежі, а надалі постачало українську продукцію до погодженого холдингом індійського товариства. Воно, зі свого боку, забезпечувало її надходження Росатому для використання в будівництві атомних станцій на території рф. За окремою схемою обладнання українського підприємства постачалось до держави-агресорки через компанії посередників у Туреччині та Казахстані.

Правоохоронці встановили службових осіб підприємства, які брали участь у переговорах із представниками рф.

Наразі вилучено обладнання, підготовлене до відправлення на будівництво атомної електростанції в Бангладеші та Індії, накладено арешт на статутний капітал, нерухоме та рухоме майно підприємства на загальну суму близько 365 млн грн.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу, встановлюється причетність інших співробітників підприємства з метою притягнення їх до відповідальності.

Про виявлені факти українські правоохоронці поінформували правоохоронні органи Німеччини та скерували відповідне міжнародне доручення.

Досудове розслідування здійснюється ГСУ Нацполіції України за оперативного супроводу СБУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA