Депутатку Херсонської облради, підозрювану в колабораціонізмі, відправлено під варту — PRAVO.UA Депутатку Херсонської облради, підозрювану в колабораціонізмі, відправлено під варту — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Депутатку Херсонської облради, підозрювану в колабораціонізмі, відправлено під варту

Депутатку Херсонської облради, підозрювану в колабораціонізмі, відправлено під варту

  • 11.03.2024 13:17

Чинній депутатці Херсонської обласної ради, яка до грудня 2022 року очолювала управління охорони здоров’я Херсонської міської ради, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Про це повідомляє пресслужба Центрального районного суду м. Миколаєва. Жінка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Вказано, що в період окупації Херсону посадовиця погодилась на пропозицію обійняти посаду в окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме «начальника управління охорони здоров’я департаменту соціальної політики ВЦА Херсонської міської територіальної громади».

З метою уникнення викриття з боку правоохоронних органів України та притягнення до кримінальної відповідальності за колабораціонізм підозрювана, перебуваючи на посаді, використовувала псевдоніми.

У судовому засіданні підозрювана заперечила свою провину та повідомила, що голова окупаційної адміністрації Володимир Сальдо особисто пропонував їй очолити обласне управління охорони здоров’я, на що вона відповіла відмовою. Додала, що їй ще кілька разів пропонували очолити різні медичні заклади, проте вона не погоджувалась.

Також підозрювана зазначила, що продовжувала перебувати на посаді, на яку її було призначено ще до окупації, проте робота управління майже не велась, до того ж жодних документів як посадова особа вона не підписувала. Водночас не змогла пояснити наявність її підпису як начальника управління охорони здоров’я департаменту соціальної політики ВЦА Херсонської міської територіальної громади, створеного окупаційною адміністрацією.

Заслухавши думки сторін та дослідивши матеріали клопотання, зокрема протоколи допитів свідків та висновок почеркознавчої експертизи, суд дійшов висновку про обґрунтованість підозри і наявність зазначених у клопотанні ризиків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA