ДБР повідомило про підозру очільниці «верховного суду лнр» — PRAVO.UA ДБР повідомило про підозру очільниці «верховного суду лнр» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДБР повідомило про підозру очільниці «верховного суду лнр»

ДБР повідомило про підозру очільниці «верховного суду лнр»

  • 17.05.2023 17:53

Державне бюро розслідувань заочно повідомило про підозру в державній зраді колишній голові одного із судів Луганська. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Жінка з 2018 року очолює фейковий «верховний суд лнр» та забезпечує функціонування судової системи псевдореспубліки.

Під час тимчасової окупації частини Луганської області росіянами колишня суддя підтримала створення псевдореспубліки. Для узурпації виконання владних функцій вона увійшла до складу «робочої групи із законотворчої діяльності» так званої народної ради лнр. Підозрювана розробила проєкти кодексів та інших юридично нікчемних законотворчих актів за російським законодавством. Її роботу «високо оцінили» куратори.

Зазначається, що у 2018 році жінка подала документи на зайняття посади так званої голови верховного суду лнр, на яку згодом була призначена. Наразі колишня суддя координує діяльність «судової гілки влади» на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

Також підозрювана періодично дає інтерв’ю регіональному телеканалу «Луганськ 24», де коментує роботу місцевих судів, висловлюється на підтримку так званої лнр та своїми діями провадить підривну діяльність проти нашої держави.

Підозрюваній інкримінують публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України). Їй загрожує покарання у вигляді позбавленні волі на строк до 15 років із конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора та Луганська обласна прокуратура.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA