Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 травня — 2 червня 2023 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 травня — 2 червня 2023 року — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 травня — 2 червня 2023 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 травня — 2 червня 2023 року

  • 05.06.2023 17:44

ВРП відрядила суддю для здійснення правосуддя до Броварського міськрайонного суду Київської області

29 травня 2023 року ВРП відрядила суддю Компаніївського районного суду Кіровоградської області ЧЕРВОНОПИСЬКОГО Вадима Сергійовича до Броварського міськрайонного суду Київської області з 13 червня 2023 року строком на один рік.

 

П’ятьох суддів звільнено у відставку

29 травня 2023 року ВРП вирішила звільнити чотирьох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, а саме:

Тимошенка Сергія Вікторовича – з посади судді Татарбунарського районного суду Одеської області;

Ткачук Олену Леонідівну – з посади судді Великомихайлівського районного суду Одеської області;

Зіневич Інну Віталіївну – з посади судді Богунського районного суду міста Житомира;

Шинкарчука Ярослава Анатолійовича – з посади судді Харківського районного суду Харківської області.

30 травня 2023 року ВРП ухвала звільнити Румілову Наталію Миколаївну з посади судді Залізничного районного суду міста Львова у зв’язку з поданням заяви про відставку.

 

ВРП відновила роботу Херсонського міського суду

30 травня ВРП прийняла рішення про відновлення з 1 червня 2023 року роботи Херсонського міського суду Херсонської області, зміну територіальної підсудності судових справ окремих судів Херсонської області, відтермінування початку відновлення роботи Білозерського районного суду Херсонської області.

З 1 червня 2023 року змінено територіальну підсудність судових справ судів Херсонської області:

  • районних Бериславського, Високопільського, Іванівського, Скадовського, Каланчацького, Чаплинського – Великоолександрівському районному суду Херсонської області;
  • районних Верхньорогачицького, Горностаївського, Великолепетиського, Нижньосірогозького, Новокаховського міського суду, Каховського міськрайонного суду – Нововоронцовському районному суду Херсонської області;
  • районних Білозерського, Цюрупинського, Генічеського, Голопристанського, Новотроїцького – Херсонському міському суду.

 

ВРП достроково закінчила відрядження деяких суддів херсонських судів

У зв’язку з відновленням роботи Херсонського апеляційного суду, Великоолександрівського та Нововоронцовського районних судів ВРП вирішила достроково закінчити відрядження суддів вказаних судів.

Відповідно до рішення ВРП від 30 травня 2023 року початок процесуальної діяльності зазначених судів визначено 12 червня 2023 року.

З огляду на вказане ВРП вирішила закінчити відрядження 20 суддів. Перелік суддів тут.

 

Розпочалася процедура відрядження суддів до Дергачівського районного суду Харківської області

Відповідно до рішення від 29 травня 2023 року № 564/0/15-23 ВРП оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до Дергачівського районного суду Харківської області – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП необхідні документи. Перелік документів тут.

 

ВРП призначила членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

ВРП 1 червня 2023 року призначила повноважний склад ВККС України та розблокувала роботу ключового органу з формування суддівського корпусу. Це дасть змогу проводити добір суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також завершити кваліфікаційне оцінювання суддів.

За результатами проведених співбесід із рекомендованими Конкурсною комісією з добору кандидатів на посади членів ВККС України 32 кандидатами на зайняття посади члена ВККС України ВРП призначила 16 членів Комісії.

 

«Процедура призначення суддів потребує застосування нових підходів» – Григорій Усик

У судах першої та апеляційної інстанцій кадрова ситуація є кризовою. На цьому наголосив голова ВРП Григорій Усик під час брифінгу для засобів масової інформації. Він зазначив, що відновлення роботи ВККС України відкриває можливість для добору суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також дає змогу завершити кваліфікаційне оцінювання суддів. Крім того, призначення повноважного складу ВККС України впливає на перспективи членства України у Євросоюзі.

Відеозапис брифінгу голови ВРП Григорія Усика щодо обрання членів ВККС України тут.

 

ВРП відсторонила суддю Олексія Тандира від здійснення правосуддя

2 червня 2023 року ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Таке рішення прийнято за результатом розгляду клопотання заступника Генерального прокурора.

Тандир О.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України.

 

Григорій Усик: “Без здійснення дисциплінарної функції діяльність ВРП є неповноцінною”

Голова ВРП Григорій Усик наголосив, що понад 9 тисяч дисциплінарних скарг на суддів, які надійшли до ВРП, потребують негайного розгляду. Через вимушене призупинення дисциплінарної функції ВРП судді тривалий час перебувають у стані невизначеності, крім того, спливають строки притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

30 травня 2023 року Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроєкт № 9261, яким відновлюється розгляд дисциплінарних проваджень щодо суддів. Законопроєктом передбачено, що до створення Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя розгляд скарг щодо суддів здійснюватимуть члени ВРП.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA