Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 січня – 2 лютого 2024 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 січня – 2 лютого 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 січня – 2 лютого 2024 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 29 січня – 2 лютого 2024 року

  • 05.02.2024 12:50

Служба дисциплінарних інспекторів може бути сформована протягом п’яти-шести місяців

Про це сказав голова ВРП Григорій Усик під час відкриття орієнтаційного семінару для членів Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника та дисциплінарного інспектора, який проходить з 29 січня до 2 лютого 2024 року у Києві.

Під час семінару, організованого за підтримки  Програми USAID «Справедливість для всіх», Проєкту ЕС «Право-Justice», Міжнародної організації права розвитку (IDLO) в Україні, обговорили пропозиції щодо розроблення (узгодження) проєкту регламенту ККСДІ та проєкту положення про проведення конкурсу. Міжнародні експерти поділились досвідом щодо найкращих практик організації таких конкурсів, зокрема, стосовно інструментів і методологій тестування професійної компетентності кандидатів на посади дисциплінарних інспекторів.

 

ВРП звільнила трьох суддів у відставку

30 січня 2024 року ВРП звільнила Гримута Володимира Івановича з посади судді Тячівського районного суду Закарпатської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

1 лютого 2024 року ВРП вирішила звільнити двох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, а саме:

  • Білошкап Олену Володимирівну – з посади судді Вищого господарського суду України;
  • Шибко Людмилу Володимирівну – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

 

ВРП звільнила суддю Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку

30 січня 2024 року ВРП ухвалила рішення про звільнення судді Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кухаря Дмитра Олексійовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

ВРП відтермінувала відновлення роботи Білозерського районного суду Херсонської області

У зв’язку з безпековою ситуацією в Херсонському регіоні 30 січня 2024 року ВРП ухвалила рішення відтермінувати початок відновлення роботи Білозерського районного суду Херсонської області до 1 квітня 2024 року.

Херсонський міський суд Херсонської області продовжить розгляд справ, які надійшли на розгляд цього суду до 31 березня 2024 року включно.

 

ВРП продовжила строк приймання документів від кандидатів на посади у службі дисциплінарних інспекторів

30 січня 2024 року ВРП продовжила строк приймання документів від кандидатів на посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарного інспектора до 14 лютого 2024 року.

Ознайомитись з вимогами до кандидатів на посади, переліком документів, які необхідно подати, етапами конкурсу, посадовими обов’язками керівників та інспекторів можна за посиланням.

 

У ВРП триває приймання документів від кандидатів на посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарного інспектора

Станом на 12:00 31 січня 2024 року документи подали ​​​​ 201 кандидат. До ВРП надійшли 252 заяви, оскільки деякі кандидати претендують на декілька посад.

На посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів наразі претендують 2 кандидати.

На посаду заступника керівника СДІ – 62 кандидати, з них тільки на посаду заступника – 13 кандидатів.

На посаду дисциплінарного інспектора СДІ – 188 кандидатів, з них тільки на інспектора – 139 кандидатів.

47 кандидатів претендують і на посаду заступника, і на посаду дисциплінарного інспектора.

2 кандидати подали заяви на керівника, заступника і дисциплінарного інспектора.

 

Оголошення про проведення першого офіційного засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади у службі дисциплінарних інспекторів

 

Регламент ВРП у частині пріоритетності розгляду дисциплінарних скарг вдруге оскаржено до суду

Відповідно до пункту 13.7 регламенту ВРП  дисциплінарні провадження щодо суддів здійснюються в хронологічному порядку за датою надходження з урахуванням пріоритетності. Міжнародні експерти радили ВРП встановити критерії черговості/пріоритетності розгляду дисциплінарних скарг та доцільності закріплення їх саме в регламенті ВРП.

З адміністративним позовом щодо  оскарження пункту 13.7 регламенту ВРП звернулися вдруге.

 

ВРП отримала заяви від усіх 37 суддів колишніх вищих спеціалізованих судів про переведення/відставку

Станом на 1 лютого 2024 року усі 37 суддів, які перебувають/перебували у штаті Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Вищого господарського суду України звернулись до ВРП із заявами про переведення/звільнення у відставку, а саме:

  • 7 суддів Вищого адміністративного суду України подали заяви про переведення (двома з них одночасно подано заяви про звільнення у відставку), та 8 суддів подали заяви про звільнення у відставку;
  • 6 суддів Вищого господарського суду України подали заяви про переведення та 4 суддів цього суду подали заяви про звільнення у відставку;
  • 3 судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ звернулись із заявами про переведення та 9 суддів подали заяви про відставку.

 

ВРП затвердила умови для зайняття посади голови ДСА України

ВРП затвердила умови для зайняття посади голови Державної судової адміністрації України, а також порядок опрацювання документів і проведення співбесід із кандидатами на посаду голови ДСА України.

Умови для зайняття вакантної посади голови ДСА України за посиланням.

 

Щоб запобігти ризикам втрати повноважень конституційним органом влади, необхідна зміна законодавства

Про це сказав заступник голови ВРП Дмитро Лук’янов під час засідання круглого столу «Правосуддя майбутнього: судова мережа та доступ до правосуддя».

Пан Лук’янов також акцентував, що 107 місцевих судів досі мають назви, які не відповідають законодавству щодо декомунізації (ленінські, суворовські, червоноармійські, московські). Ця ситуація потребує розв’язання в рамках проведення оптимізації мережі судів.

Дмитро Лук’янов зазначив, що на розвиток судової системи надалі впливатимуть три чинники:

  • війна та її наслідки. З’являться нові категорії справ, значно зміниться структура населення;
  • перспектива вступу України до Європейського Союзу. Відбуватиметься адаптація судової і правової системи до вимог ЄС;
  • цифровізація правосуддя, вплив штучного інтелекту.

Детальніше – за посиланням.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA