Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11—15 березня 2024 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11—15 березня 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11—15 березня 2024 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11—15 березня 2024 року

  • 15.03.2024 17:20

У січні — лютому 2024 року ВРП вирішила внести Президентові України подання про призначення 21 судді

У січні — лютому 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення 21 судді на посади до місцевих судів, із них:

18 суддів — до місцевих загальних судів;

судді — до місцевих господарських судів.

 

ВРП тимчасово відсторонила шість суддів від здійснення правосуддя протягом двох місяців 2024 року

З початку 2024 року до ВРП надійшло 12 клопотань Офісу Генерального прокурора про тимчасове відсторонення та продовження строку тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням судді до кримінальної відповідальності:

  • 6 клопотань про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням судді до кримінальної відповідальності;
  • 6 клопотань про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Також протягом двох місяців 2024 року до ВРП надійшло 1 подання про надання згоди на тримання судді під вартою, за результатами розгляду якого Рада прийняла рішення про надання згоди на тримання під вартою судді.

 

Протягом двох місяців 2024 року 26 суддів притягнуто до дисциплінарної відповідальності

Упродовж січня – лютого 2024 року за результатами розгляду дисциплінарних справ дисциплінарні палати ВРП прийняли 26 рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності 26 суддів та застосування до них таких видів дисциплінарних стягнень:

  • попередження щодо суддів;
  • догана з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця щодо 7 суддів;
  • сувора догана з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців щодо 7 суддів;
  • подання про звільнення щодо суддів.

 

З початку 2024 року ВРП розглянула 26 повідомлень про втручання в професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя

37 повідомлень про втручання в професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя надійшло до ВРП упродовж січня – лютого 2024 року.

З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП протягом двох місяців 2024 року розглянула 26 повідомлень суддів.

За результатами розгляду 15 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 14 рішень про вжиття заходів реагування.

Розглянувши 11 повідомлень суддів, Рада ухвалила 5 рішень про затвердження 10 висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

 

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’яти суддів до місцевих судів

12 березня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення п’яти суддів на посади до місцевих судів, а саме:

Войтуха Олександра Михайловича – на посаду судді Краматорського міського суду Донецької області;

Селівона Анатолія Олександровича – на посаду судді Господарського суду Рівненської області;

Цибізової Стелли Анатоліївни – на посаду судді Полтавського районного суду Полтавської області.

14 березня 2024 року ВРП вирішила внести Президентові України подання про призначення:

Качаленко Ганни Василівни – на посаду судді Дзержинського міського суду Донецької області;

Мужичук Юлії Юріївни – на посаду судді Господарського суду Харківської області.

 

ВРП перевела трьох суддів вищих спеціалізованих судів до апеляційних судів

12 березня 2024 року ВРП ухвалила рішення про переведення суддів Вищого господарського суду України та Вищого адміністративного суду України на посади до апеляційних судів, а саме:

  • судді Вищого господарського суду України Яценко Олени Василівни – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;
  • судді Вищого господарського суду України Шевчук Світлани Ростиславівни – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;
  • судді Вищого адміністративного суду України Мойсюка Миколи Івановича – на посаду судді Сьомого апеляційного адміністративного суду.

 

Трьох суддів звільнено за загальними обставинами

12 березня 2024 року ВРП вирішила звільнити Редька Олександра Васильовича з посади судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області (відряджений до Покровського районного суду Дніпропетровської області) у зв’язку з поданням заяви про відставку.

14 березня 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Олійника Петра Володимировича з посади судді Костопільського районного суду Рівненської області.

Також ВРП ухвалила рішення про звільнення Селюкова Олексія Георгійовича з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва за власним бажанням.

 

Леоніда Сапельнікова призначено на посаду заступника голови ДСА України, відповідального за цифровізацію

12 березня 2024 року ВРП вирішила призначити Сапельнікова Леоніда Віталійовича на посаду заступника голови Державної судової адміністрації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації із 13 березня 2024 року без конкурсного відбору, тимчасово, за строковим трудовим договором на строк не більш ніж 12 місяців із дня прийняття чи скасування воєнного стану або до призначення на цю посаду переможця конкурсу.

 

Такої складної ситуації із забезпеченням суддівськими кадрами наша судова система ще не мала

Про це сказав голова ВРП Григорій Усик на розширеній робочій зустрічі, присвяченій актуальним питанням діяльності адміністративних судів, яка відбулася у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

Григорій Усик зазначив: «Суди адміністративної юрисдикції відіграють одну зі значних ролей у системі правосуддя щодо відновлення довіри до судової влади, а також у забезпеченні верховенства права під час вирішення спорів у сфері публічно-правових відносин. Велика кількість звернень громадян до адміністративних судів пояснюється наявністю істотних проблем у діяльності органів державної влади, які є тривалими. Тому люди шукають захисту в судах».

 

Суддю Балаклійського районного суду Харківської області тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої дисциплінарної палати ВРП

Суддю Балаклійського районного суду Харківської області Купіна Володимира Вікторовича тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої дисциплінарної палати ВРП.

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади ухвалила Друга дисциплінарна палата ВРП 13 березня 2024 року.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення дисциплінарної палати.

 

Представники ВРП обговорили правові питання з представниками інституцій Ради Європи

Член ВРП Сергій Бурлаков та керівник секретаріату ВРП Михайло Шумило у складі делегації представників судової влади України здійснили робочий візит до інституцій Ради Європи у Страсбурзі. На запрошення департаменту з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи представники ВРП, Верховного Суду, ВККСУ та уповноважений у справах Європейського суду з прав людини провели із представниками секретаріату ЄСПЛ, Європейської комісії з питань ефективності правосуддя, Європейської комісії «За демократію через право» та відділу програм співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права експертні консультації щодо стану виконання рішень ЄСПЛ.

Представники ВРП поінформували про вжиття додаткових заходів індивідуального характеру, які спрямовані на відновлення порушених прав, а саме розгляд членами Ради матеріалів справ заявників у справах ЄСПЛ «Куликов та інші проти України», «Гуменюк та інші проти України», а також про вжиття заходів загального характеру, зокрема відновлення дисциплінарної функції ВРП та створення служби дисциплінарних інспекторів ВРП тощо.

 

Інна Плахтій взяла участь в обговоренні теми привабливості суддівської професії на рівні Європейської мережі рад правосуддя

У межах заходів Європейської мережі рад правосуддя в Ризі (Латвія) відбулася дводенна зустріч Тематичної діалогової групи щодо привабливості суддівської професії.

Членкиня ВРП Інна Плахтій в онлайн-режимі взяла участь у засіданні учасників Тематичної діалогової групи та долучилася до обговорення важливих тем.

Під час свого виступу Інна Плахтій поінформувала про актуальну ситуацію з наповненням суддівськими кадрами судової системи України та проаналізувала причини, які призвели до кадрової кризи в судах наприкінці 2019 року. Зосередила увагу на заходах, які наразі вживаються органами суддівського врядування – ВРП та ВККСУ – з метою заповнення вакансій в судах першої та апеляційної інстанцій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA