CEPEJ презентує звіт щодо ефективності та якості правосуддя — PRAVO.UA CEPEJ презентує звіт щодо ефективності та якості правосуддя — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » CEPEJ презентує звіт щодо ефективності та якості правосуддя

CEPEJ презентує звіт щодо ефективності та якості правосуддя

  • 08.12.2020 12:37

Сьогодні в м. Страсбурзі (Французька Республіка) відбувається 34-те пленарне засідання Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ). Під час заходу члени CEPEJ (представники країн – членів РЄ) розглянуть три важливі документи.

Зокрема, учасниками заплановано:

  • переглянути схему з оцінювання європейських судових систем на 2020—2022 роки;
  • розглянути можливу імплементацію механізму сертифікації інструментів та послуг у сфері штучного інтелекту відповідно до принципів Європейської хартії етики щодо використання штучного інтелекту в судових системах;
  • переглянути дорожню карту робочої групи CEPEJ з питань електронного правосуддя та штучного інтелекту (CEPEJ-GT-CYBERJUST).

Наразі відбулася презентація документа «Європейські судові системи. Ефективність та якість правосуддя – коло оцінки за 2020 рік (на основі даних за 2018 рік)”.

Звіт CEPEJ розробляє інструменти та пропонує конкретні заходи для підвищення ефективності та якості державної служби юстиції шляхом:

– промоції ефективного впровадження інструментів організації правосуддя;

– забезпечення державної політики щодо суддів, яка враховуватиме потреби користувачів судової системи;

– пропонування державам ефективних рішень для запобігання порушенню статті 6 Конвенції з прав людини.

Цьогорічний звіт покриває не тільки судову систему, а й інші складові частини системи юстиції, та оформлений у новому інноваційному форматі.

Серед досліджуваних країн також є Україна.

За словами представників CEPEJ, в нових умовах пандемії було складно збирати величезний обсяг інформації про судові системи з різноманітними структурами, традиціями та підходами. Складно було також систематизувати отриману інформацію за уніфікованими індикаторами та об’єднати в єдиний документ.

Після презентації звіту почнеться процес перекладу на мови країн – членів РЄ з метою його імплементації в політики та донесення до стейкохолдерів судових систем.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA