Біржова торгівля газом для виробників соціальних товарів за європейськими стандартами — PRAVO.UA Біржова торгівля газом для виробників соціальних товарів за європейськими стандартами — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Біржова торгівля газом для виробників соціальних товарів за європейськими стандартами

Біржова торгівля газом для виробників соціальних товарів за європейськими стандартами

  • 13.01.2022 15:37

Сьогодні на засідання Кабінету Міністрів винесено постанову «Про затвердження Порядку організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість».

Документ розроблено для реалізації ініціативи Кабінету Міністрів щодо захисту населення від зростання цін на продовольчі товари, що мають істотну соціальну значущість.

Так, 30 грудня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою газовидобувні компанії зобов’язані реалізувати на біржі в межах 20% газу, видобутого в Україні у період дії карантину, але не довше ніж до 1 травня 2022 року.

Також документ встановлює граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні щонайбільше 24% для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання встановлюється на рівні 1%.

Перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, затверджено наказом Мінагрополітики від 5 січня 2022 р.

Для забезпечення можливості видобувникам продавати газ для виробників соціальних товарів Міненерго розробило Порядок організації біржових торгів, що передбачає впровадження європейських ринкових правил та стандартів. Видобувники матимуть право самостійно формувати терміни продажу, обсяги лотів – у межах 20% від видобутку.

Механізм діятиме відповідно до Закону «Про ринок природного газу» для усунення перекосів ціноутворення та запобігання дестабілізації ринку, викликаних значним зростанням ціни газу на світових хабах, та з метою підтримання виробників соціально орієнтованих товарів.

Цей механізм збалансує попит на газ із боку незахищених виробників соціальних товарів і ринковою пропозицію.

Читайте також: Набув чинності закон про порядок реструктуризації заборгованості за природний газ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA