прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Батьки трьох і більше дітей зможуть звільнитися з військової служби під час воєнного стану - парламент прийняв зміни до закону

Батьки трьох і більше дітей зможуть звільнитися з військової служби під час воєнного стану – парламент прийняв зміни до закону

  • 20.09.2022 17:48

Сьогодні парламент вніс зміни до  Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану (законопроєкт № 7678), відповідно до яких встановлюються додаткові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану шляхом внесення змін до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», а саме:

додається категорія сімейних обставин для звільнення з військової служби під час воєнного стану – наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

Ініціатори законопроєкту пояснюють це так:

у перші дні повномасштабного вторгнення багатьом багатодітним чоловікам прийшли повістки з воєнкомату, чіткого роз‘яснення щодо того, що вони підлягають призову лише за власним бажанням, не було. У зв’язку з цим багатодітні чоловіки були мобілізовані до лав ЗСУ. Після багатьох звернень на гарячу лінію Міністерства оборони України щодо незаконної мобілізації ці чоловіки писали рапорти на звільнення з військової служби за сімейними обставинами, посилаючись на постанову КМУ № 413 від 12 червня 2013 року. Їм було відмовлено згідно зі статтею 26 закону України про звільнення з військової служби.

Станом на початок мобілізації було масово порушено право багатодітних батьків нести військову службу за власним бажанням і тільки за місцем проживання, та за наслідками цього порушення не надано державою батькам, які є багатодітними, права звільнятись із лав ЗСУ під час дії воєнного стану, зазначають народні депутати в пояснювальній записці до законопроєкту.

Крім того, ще є багато сімей, що отримали статус багатодітних після мобілізації, та багатодітні батьки, які не скористалися своїм правом не бути
мобілізованими через необізнаність або з інших причин і більше не виявляють бажання продовжувати військову службу, тому що дружинам, у яких 3 і більше дітей, важко у фізичному та моральному плані виховувати таку кількість дітей без батька, йдеться в поясненні.

Зауважимо, що зміни до закону набудуть чинності після того, як його підпише Президент України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA